COVID pani Läti kasiinodele korraliku põntsu

COVID pandeemia on avaldanud kõikjal maailmas olulist mõju ka hasartmängusektorile. Ühelt poolt on see tähendanud kasiinode (ajutist) sulgemist, teisalt aga suurendanud online-mängude käivet.

Kui Eestis on olnud üldiselt leebed piirangud ning kasiinode sulgemine pole mullu ka väga pikk, siis lõunanaabrid on käitunud märksa resoluutsemalt. 2020. aasta kevadel pandi kinni kogu Läti hasartmängusektor, sealhulgas ka netikasiinod.

Kui vaadata numbreid, siis 2018. aastal teenis Läti hasartmängusektor 277 miljonit ning 2019. aastal 307 miljonit eurot puhastulu, kuid 2020. aastal pudenes kõikide mängukorraldajate taskusse kõigest 160 miljonit.

Iseäranis karm oli teine kvartal, mil kasiinode tulud langesid umbes 10 ning kaughasartmängude omad 3 korda. Võrreldes eelneva kahe aastaga ei saanud kasiinod õiget hoogu sisse ka ülejäänud kvartalites – kolmandal kaotati pea pool ning neljandal üle 70% käibest. Kaughasartmängutulud küll suurenesid 20-30%, eriti uhke oli neljas kvartal, mil need viimaks ületasid ka maapealsete kasiinode omi.

Eestis ning Läti on küll naabrid, kuid kahe riigi hasartmänguturud suhteliselt erinevad. Lätis on üle 300 mängusaali (Eestis alla 50) ning siiani on mänguautomaadid maapealsetes kasiinodes toonud ligikaudu 80% kogu hasartmängusektori puhastulust. Kuigi Riias asub Evolution Gamingu mängustuudio ning Baltikumi ühe suurima operaatori Optibeti peakontor, on online-mängud märksa väiksema populaarsusega kui Eestis. Ka mängulaudade käive on vaid 6-7% automaatide omast ning bingosaalide ja spordibaaride numbrid suisa olematud.

Oluline on märkida, et hasartmängutulu arvestatakse põhimõttel panused miinus võidud ning see ei väljenda hasartmänge pakkuvate firmade puhastulu. Ettevõtete lõplik tulemus sõltub ka maksudest ning paljudest teistest kuludest nagu näiteks personali-, turundus- või üürikulud. Seega tõi COVID-19 pandeemia nii mõnelegi firmale kokkuvõttes hoopis kopsaka kahjumi.

⇪ PROOVI OPTIBETIS LÄTI-TEEMALIST SLOTIKAT BOOK OF HEROES!Kliki siia mängu alustamiseks!

Loe ka neid artikleid

Eesti kasiinode sisukaim teejuht: uudised, tasuta spinnid ja parimad online kasiino mängud

Kasiino21.com töötab selle nimel, et olla Eesti põnevaim kasiinodest kirjutav veebileht. Me ei tegele ainult tasuta spinnide, kasiinoboonuste ning veebikasiinode reklaamiga, vaid kirjutame ka maailma ning Eesti suurimatest kasiinodest, hasartmänge pakkuvatest ettevõtetest ja mängutootjatest, kasiinode töötajatest ning põnevatest inimestest, keda võib kasiinodes kohata. Me toome Sinuni ka valiku tõeliselt headest kasiinopakkumistest, mis teevad mängimise slottidel ning laudades eriti nauditavaks.

 

Meie eestlastest koosnev meeskond peab alati silmas oma lugejate kasu, mistõttu kirjutame valikuliselt ka spordiennustusest ja pokkerist ning meie veebilehelt võib leida bingo ja loto artikleid. Tähelepanu leiavad suured elumuutvad võidud kasiinodes, kihlvedudes ja pokkeris, iseäranis aga diilid, mis võimaldavad saada tasuta raha, tasuta spinne või boonuseid, mida antakse kohati isegi ilma sissemakseta.

 

Kasiino21.com ei ole hasartmängude korraldaja ega vastuta meie lehel reklaamitavate ettevõtete tegevuse eest. Meie veebilehel paiknevad lingid suunavad Su edasi vastava online-kasiino veebilehele, kust leiad kogu vaja info ning kampaaniate tingimused.

Mängi vastutustundlikult

Kasiino21.com avaldab ainult Eestis litsentseeritud kasiinode reklaame, kus võidetud raha on tulumaksuvaba. Ära mängi kasiinodes raha teenimise eesmärgil ning arvesta, et Sa võid panustatud raha kaotada. Samuti ole teadlik sellest, et hasartmängud võivad põhjustada sõltuvust. Probleemide korral määra endale kaotuse limiidid ning kaalu enesevälistust või asjatundjatelt abi otsimist. Turvalist mängu!