Kiirloterii internetis: Eesti online-kasiinodes müüdavad kraapekaardid pakuvad suuri võite

Kiirloterii jõudis Eestisse juba 1970-ndatel aastatel ning on siiani laialt levinud. Oluline on teada, et kiirloterii ei ole sugugi Eesti Loto monopol! Selles artiklis tutvustame põhjalikult mängu ennast ning selgitame, miks on kiirloterii mängimine online-kasiinodes märksa kasulikum kui kioskist paberpiletite ostmine.

Kiirloterii pilet mängus Justice Machine Scratch

Kiirloterii ajalugu Eestis ulatub 1970-ndatesse

Oolemuselt on kiirloterii klassikaline õnnemäng. Inimene ostab kas paber- või virtuaalse pileti, kraabib maha selle peidetud ala kaitsva katte ning saab seejärel kohe teada ka võidu suuruse.

Esimene Eestis levinud kiirloterii oli algselt 50 kopikat maksnud Sprint, mida müüdi juba 1970-ndatel ja 1980-ndatel aastatel. Omas ajas oli Sprint täiesti revolutsiooniline toode, sest pileti ostnud mängija ei pidanud ootama loosimist. Igal sobival ajal võis pileti lahti rullida ning sai kohe teada sinna peidetud võidu suuruse.

Tollast keskmist palka (umbes 150 rubla) arvestades oli Spint kiirloterii pilet röögatult kallis, kuid sellest hoolimata oli nõudlus nende järele tohutu. Enamasti lotopileti omanik küll mingit võitu ei saanud, kuid vahel siiski natuke vedas ning pileti seest tuli välja kas õigus uuele piletile või mõni rubla sularaha. Eelkõige jahtis rahvas aga sõiduautosid, mis olid Nõukogude ajal tõelised luksusesemed. Seda nii tohutute hindade (näiteks VAZ 2106 maksis tavainimese viie aasta palga) kui defitsiidi tõttu (autoostulubasid jagati näpuotsaga ning mustal turul maksid need pea sama palju kui auto ise). Kuigi võimalus auto võita oli ülipisike, õnnestus siiski mõnel seltsimehel just kiirloterii Sprint abil “rattad alla saada”. Suuremal enamus ei teeninud muidugi kunagi ühtegi märkimisväärset võitu.

1980-ndate aastate lõpus muutusid kiirloteriid juba märksa tänapäevasemaks. Pileti sisse peidetud võidusedelite asemel hakati pakkuma kraapekaarte, mis muutsid mängimise senisest märksa põnevamaks. Neid müüakse edukalt tänapäevani.

⇪ KLIKI SIIA KIIRLOTERII MÄNGIMISEKS! X3000 kasiinos on ka ekslusiivsed kiirloteriid

Kuidas kiirloteriid mängitakse? 

Kiirloterii mängimiseks tuleb osta pilet ning asuda (näiteks mündiga) kattekihti maha kraapima. Enamasti annab võidu see, kui kattekihi alt tuleb välja kolm ühesugust sümbolit, kuid erinevad kiirloterii mängud võivad toimida ka teistel põhimõtetel. Mängija saab ise otsustada, kuidas ta kraapekihti eemaldab. Mõned tõmbavad selle kohe kiiruga maha, teised aga lisavad põnevust ning teevad seda millimeeter-haaval. Internetis pakutavad kiirloterii mängud võimaldavad enamasti mõlemat moodust – võib nii aeglaselt kraapida kui kattekihi ühe hiireklikiga eemaldada.

Võrreldes klassikalise loteriiga, mille loosimise tulemused selguvad enamasti kunagi (kaugemas) tulevikus, saab oma kiirloterii pileti tulemuse kohe teada. Internetikasiinodes makstakse mistahes võidud koheselt välja, kuid kui suurvõit saadakse kioskist ostetud piletiga, tuleb minna Eesti Loto kontorisse. Ole teadlik, et Eesti Loto on tõepoolest ainuke ettevõte Eestis, kellel on õigus paberkujul kiirloterii pileteid levitada. Internetis on aga palju pakkujaid.

Kiirloteriil on kindel auhinnafond

Sarnaselt teiste lotomängudega on nii kiirloterii auhinnafond kui võimalikud võidud enamasti kõikidele osalejate teada.

Oletame, et lastakse välja uus kiirloterii paberpiletite kujul tiraažiga ÜKS MILJON ning iga pileti hinnaks on määratud 1 euro. Loto korraldaja määrab, et 30% auhinnafondist läheb korralduskulude katteks ning Eesti spordi ja kultuuri toetuseks, 70% auhinnafondist makstakse aga mängijatele välja. Seega jaguneb 700 000 eurot erinevateks rahalisteks või esemelisteks auhindadeks, 300 000 võtab aga loto korraldaja endale.

Seejärel prinditakse valmis piletid ning jagatakse need täiesti juhuslikult müügipunktide vahel ära. Kuna võitude suurused on piletite kattekihi all peidus, ei tea keegi, millisesse müügipunkti suurimate võitudega piletid satuvad. Nii võib tõesti juhtuda, et mõnes Eesti müügipunktis saadakse aastate jooksul rohkem suuri võite kui teises, kuid see ei põhine mitte “Fortuuna õnnelikul käel”, vaid lihtsal matemaatikal – mida rohkem pileteid arvuliselt ostetakse, seda suurem on ka suurte võitude tõenäosus. Ning mida “õnnelikumaks” mõnda müügipunkti peetakse, seda rohkem inimesi sinna ka pileteid ostma tuleb…

Mingit pettust kiirloterii puhul karta ei ole ning ka 1990-ndatest pärit legend (mis võis tollal tõesti nii ka olla), et “suured võidud jäetakse esialgu mängu panemata”, tänapäeval paika ei pea. Lotomängude läbiviimist jälgitakse suure tähelepanuga ning igasugune trikitamisel poleks nagunii mõtet. Iga kiirloterii kestab kas kindla tähtajani või hetkeni, mil lõviosa pileteid on välja müüdud.

Kiirloteriid tasub mängida internetis

Kiirloterii pileteid ei tasu aga kindlasti vaid bensiinijaamadest ja poodide infolettidest otsida, sest juba 2010. aastal jõudis esimene kiirloterii internetti ning tänapäeval pakuvad neid kõik suuremad Eesti online kasiinod. Seejuures on internetis pakutavate kiirloteriide võiduprotsendid paberpiletite omast märksa suuremad, kuna veebikasiinode vaheline konkurents on suurem ning korraldus- ja müügikulud kordades väiksemad.

Ka online-kasiinodes toimuvad kiirloteriid on garanteeritult turvalised ning järgivad ausa mängu põhimõtteid: igal kiirloteriil on määratud võitude suurus ning nende arv iga suuruse kohta. Pärast pileti ostmist käivitub juhusliku numbri generaator, mis määrab:

1) kas pilet võidab või ei võida

2) võidu suuruse etteantud auhindade valimist (ainult võitva pileti korral)

Kuigi netikasiinodes jäävad kiirloteriid mänguautomaatide ning klassikaliste kasiino mängude varju, on nende valik siiski piisavalt hea. Enamasti on kiirloterii pakkujateks mängutootjad (nagu ka slotikate puhul) ning nii võib ühte ja sama kiirloteriid osta paljudest Eestis ning mujal asuvatest netikasiinodest. Tänu sellele pakuvad mängutootjad ka suuri võite – näiteks Relax Gamingu SCRATCH! PLATINUM (Eestis saab seda mängida näiteks Optibetis) võimaldab hittida ühekorraga kuni pool miljonit eurot!

Nii mõnigi kraapekaart on ka täiesti eksklusiivne, mis tähendab, et neid pakutakse ainult ühele ettevõttele kuuluvates kasiinodes. Näiteks Paf ja X3000 pakuvad mitmeid täiesti eksklusiivseid kiirloterii mänge. Kui see teema huvitab sind rohkem, siis loe pikemalt parimatest kraabi ja võida mängudest Eestis.