Wild ja Scatter – mis need on? Mis suurendab võiduvõimalusi või toob boonusmänge?

Wild ja Scatter on sümbolid, millega me kasiinodes mängides kogu aeg kokku puutume. Mida need aga tähendavad ning mis kasu neist mängijatele on?

Wild ja scatter sümbolid ning nende tähendus

Wild sümbolid suurendavad võite

Wild ehk “metsik” tähendab sedasama, mis jokker kaardipakis. Ta on kõige võimsam sümbol, mis asendab mistahes teist sümbolit. Tavalistes kaardimängudes kasutatakse jokkerit ehk wildi tänapäeval võrdlemisi harva, kuid iseäranis slotimängudes ning sageli ka videopokeris on see laialt levinud. Wild võimaldab saada rohkem võitvaid kombinatsioone ning kokkuvõttes ka märksa suuremaid võite.

Videopokkeris asendab wild ühte kindlat kaarti. Näiteks kolm ässa, emand ja wild tähendab ässade nelikut, sest wild asendab ässa. Eriti heal juhul on võimalik saada koguni viisik, mida tavalises pokkeris jällegi ei ole. Slotimängudes – kus on enamasti rohkem võiduliine kui üks – võib üks või mitu wildi asendada ka korraga mitmeid sümboleid. Näiteks järgmisel pildil võid näha keerutust koos paljude võitvate liinidega, kus jokkerid asendavad nii viinamarju kui arbuuse.

Lahe Pafi mängustuudio slotikas Golden Joker

Nii mõneski slotimängus on wild-sümbolitel veelgi rohkem jõudu ja väge kui tavaliselt. Nad võivad näiteks laieneda teistele sümbolitele, virnastuda või koguni järgmise keerutuse ajaks ekraanile kleepuda. Mõnes slotimängus laieneb wild-sümbol kogu rulliku ulatuses (näiteks Starbursti või Starburst XXXtreme slotikatel toimub see igal juhul, mängus Hall of Gods aga ainult siis kui laienemine annab vähemalt ühe võitva kombinatsiooni).

Scatter sümbolid aitavad saada boonusmänge

Sarnaselt wildidele on ka scatterid ehk hajussümbolid väga tähtsad, sest võimaldavad teenida boonusmänge ehk mängusiseseid tasuta keerutusi. Enamasti tuleb boonusmänguks saada ühe keerutusega ekraanile vähemalt kolm scatterit. Samas on mänge, kus piisab ka kõigest kahest scatterist (näiteks Kreisiraadio) ning neidki, kus läheb vaja viite või enamat scatterit.

Enamasti ei ole boonusmängu saamiseks vajalik, et scatterid asuksid ühel võiduliinil (kuigi on erandeid), vaid nende asukohad võivad olla täiesti juhuslikud. Nii mõneski mängus võib hiljem saadavate tasuta keerutuste hulk sõltuda sellest, mitu scatterit saadi (näiteks kolm scatterit annab 10, neli 15 ning viis koguni 20 tasuta spinni), kuid see pole alati reegel.

Erinevalt wild’idest scatteril muid funktsioone pole ning juhul kui nõutavad arvu scattereid kokku ei saada, on enamasti tegemist täiesti kasutute sümbolitega. Siiski – leidub mänge, kus näiteks kolm scatterit (järgmisel pildil mängus “Punamütsike” ehk Red Riding Hood) tähistavad neid aardekirstud) annab ihaldatud boonusmängu, kuid kahe scatteri korral saab mängija kas korduskeerutuse või kohese (mõistagi väiksema) võidu. Selle kui sageli scattereid ja boonusmänge antakse, määrab iga slotimängu volatiilsus.

Punamütsike toob sinuni põnevad boonusmängus Red Riding Hood slotikal

Wild ja Scatter võivad esineda ka koos

Mõned mänguautomaadid torkavad silma sellega, et üks sümbol täidab korraga nii wildi kui scatteri funktsiooni. Eelkõige on see levinud nn. raamatu-mängudes. Olgu nendeks siis näiteks Eesti läbi aegade üks populaarsemaid slotikaid Book of Dead või märksa uuem Ghost of Dead. Selles mängus asendab iga raamatu sümbol kõiki teisi sümboleid, kuid kui ühes keerutusega õnnestub saada kolm või enam raamatut, käivitub ühtlasi ka boonusmäng.