Pension mängu! Kas ralli jätkub ka kasiinodes?

2.-3. septembri jooksul maksti Eesti inimestele välja kokku 1,34 miljardit eurot pensioniraha, millele järgnes oodatud ralli Tallinna börsil. Kuidas mõjutab aga pensionite enneaegne “tasumine” siinset kasiinoäri ning kas mõni mängur võib koguni arvata, et nüüd on õige aeg oma pension mängu panna?

Fenix Casino Pärnu

1,34 miljardit eurot on Eesti mõistes hiiglaslik raha, seda on pisut enam kui 8000 eurot iga väljamakse valinud inimese kohta. Võib siiski eeldada, et börsile jõuab sellest rahast üsna väike kogus, sest enamasti kulutavad inimesed saadud raha elulisteks vajadusteks – tasuvad laene, ostavad mõne vajaliku eseme või teevad näiteks korteris remonti. Aga juba septembri esimestel päevadel börsil toimunu viitas, et paljud inimesed on valmis oma raha hüperinflatsiooni hirmus või lihtsalt üldise hullusega kaasa minnes ükskõik mis tingimutel mängu panema.

Seega pole paljudel inimestel mängimise vastu midagi. Ja kindlasti leidub palju just selliseid inimesi, kes lihtsalt ei soovi raha sammastes hoida, kuid kel pole kas otsest vajadust (või siis tahtmist) seda millelegi muule kulutada. Kui nad ei lähe börsile gämblema või ei topi oma sääste näiteks Bitcoinidesse, kulubki see raha peamiselt meelelahutusele – kes korraldab mõnusa peo, kes läheb reisima või siis läheb…kasiinosse.

Kui palju on mänguritel raha?

Eestis on umbes 2% patoloogilisi mängureid ning kõigi eelduste kohaselt ei huvita neid ei pensionisambad ega mingisugune raha investeerimine. Iseasi on muidugi see, kui paljud neist selle raha üldse reaalselt kätte saavad, sest paljudel juhtudel võtavad enneaegsest pensionist matti kohtutäiturid ning teised võlakütid, sageli ka mängukaaslased samades kasiinodes.

Siiski on üsna kindel, et mängurid saavad reaalselt kätte miljoneid eurosid ning suure tõenäosusega lähevad nad sellega kasiinodesse lõbutsema. Teiselt poolt on enim võita just maapealsetel kasiinodel, sest nende klientuur on ealiselt vanem kui netikasiinodel ning suutnud sammastesse aastate jooksul rohkem raha koguda. Samas on maapealsete kasiinode kliente hulga jällegi palju sellist elementi, kel tõenäoliselt polegi sammastest midagi saada. Online-kasiinode klientuur on eeldavatalt siiski mõnevõrra edukam.

Kasiinode omanikud on ammu taibanud, et turule tuleb palju vaba raha ning eetõttu on ka paljude operaatorite turundus tavapärasest aktiivsem. Kuigi see võib olla mõnevõrra tingitud ka sügise algusest, sest suvel mängitaksegi ju üldiselt vähem.

⇪ EESTI SUURIM SLOTIVALIK OOTAB SIND OPTIBETIS!Kliki siia konto avamiseks!

Mis kasiinodes täna toimub?

Rusikareegli kohaselt on maapealsete mängusaalide klientuurist umbes kolmandik igapäevased külastajad, teine kolmandik käib vahel mängimas ning kolmas kolmandik satub mängusaalidesse pigem juhuslikult. Kasiinode rahaline tulu pärineb aga suuremas osas just sel esimesel kolmandikul, kes on üldiselt ka ühele kasiino (või siis kasiinoketile tervikuna) lojaalsed kliendid.

Selleks, et mõista milline olukord tegelikult kasiinodes valitseb, tegime laupäeva õhtul kiire reidi nelja Tallinna kasiinosse (üks Mustamäel, üks kesklinnas ja kaks Lasnamäel) ei näidanud erilisi muutusi võrreldes tavapärasega. Selgus, et järjekordi kasiinode uste taga polnud, automaatide taga istus isegi pigem vähe inimesi ning panused polnud suured. Samas on tegemist siiski alles teise päeva pärast rahasüsti saabumist, mille põhjal ei tasu põhjapanevaid järeldusi teha.

Kõigest hoolimata on pensionireform finaatilistele kasiinomängijatele siiski väga ohtlik – inimesed saavad kätte korraga palju raha, nad suunavad selle kiirkorras oma kire rahuldamiseks ning on rahast ilma enne kui meenuvad teised märksa olulisemad asjad.

Hea meelega ärgitaksime oma lugejaid maksimaalsele vastutustundlikkusele, sest kasiinodes ei tohiks mängida rahaga, mille võimalik kaotamine võiks põhjustada probleeme. Kindlasti tasub ka pikemalt lugeda, kuidas kasiinod raha teenivad.

Loe ka neid artikleid

Eesti kasiinod – uudised, tasuta spinnid, boonuskoodid ja parimad online kasiino mängud

Sellelt lehelt leiad alati värske ning kontrollitud info Eesti kasiinode kohta, sealhulgas (sissemakseta) tasuta spinnid, boonuskoodid, kasiinode sõltumatud ülevaated ja mängude tutvustused. Samuti saad vastused küsimustele, kuidas kasiinos võita või spordiennustuse ja pokkeriga raha teenida. Me kirjutame ausalt elumuutvatest jackpottidest ning Eesti mängijate suurimatest lotovõitudest.

 

Lisaks kasiino pakkumistest kirjutamisele loob Kasiino 21 ka palju muud sisu. Sa leiad siit põnevat lugemist live-kasiinodest, hasartmänguärist, mängutootjatest, bingost, kasiinode töötajatest ning põnevatest inimestest, keda võib kasiinodes kohata. Aga me ei varja ka liigse ja kontrollimata mängimisega kaasnevat probleemi, milleks on hasartmängusõltuvus. Abi saamiseks pöördu Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusesse või helista 15410.

 

Seda lehte pole loonud mõni suvaline (välismaine) reklaamiagentuur, vaid tavalised Eesti mängijad, kes ka ise meie lehel reklaamitavates kasiinodes mängivad. Nii võid leia meie lehelt palju unikaalseid pilte slottidest ja kasiino võitudest, mis kõik väiksestele panustele mängides reaalselt saadud!

 

Pane tähele, et Kasiino 21 ei ole hasartmängude korraldaja ega vastuta meie lehel reklaamitavate ettevõtete tegevuse eest (loe siit täpsemalt vastutuse kohta). Meie veebilehel paiknevad lingid suunavad Su edasi vastava online-kasiino veebilehele, kust leiad kogu vaja info ning kampaaniate tingimused. Me hindame sinu privaatsust (klikka, et avada meie privaatsuspoliitika).

Mängi vastutustundlikult

Me austame Eesti seadusi ning reklaamime ainult Eestis litsentseeritud kasiinode reklaame, kus võidetud rahalt pole vaja tasuda tulumaksu. Ära mängi kasiinodes raha teenimise eesmärgil ning arvesta, et Sa võid panustatud raha kaotada. Samuti ole teadlik sellest, et hasartmängud võivad põhjustada sõltuvust. Probleemide korral määra endale kaotuse limiidid ning kaalu enesevälistust või asjatundjatelt abi otsimist. Soovime sulle turvalist mängimist ning palju häid emotsioone!