Book of Dead : Eesti populaarseim slotimäng, kus panused algavad vaid 1 sendist

Book of Dead on tõenäoliselt populaarseim slotimäng Eestis ning üsna menukas ka mujal maailmas. Nagu nimigi viitab, on Book of Dead oma tüübilt laienevate sümbolitega nn. “raamatu-tüüpi” slotikas.

Book of Dead on Eesti popim slotimäng

Book of Dead baasmäng

Rich Wilde and the Book of Dead (just nii kõlab selle mängu täispikk nimi) peamiseks trumbiks on väike algpanus ning võimalus mängida soovi korral ka kõigest ühel võiduliini. Teisalt saab aga mängu kõrge volatiilsuse tõttu ka suurelt võita.

Traditsioonilises 5×3 formaadis (5 rullikut ja 3 rida) Egiptuse-teemaline Book of Dead kuulub nn. raamatu-tüüpi mängude kategooriasse, mis lähtub kahest põhimõttest:

1. Raamatu sümbol täidab baasmängus nii Wildi (jokker) kui ka Scatteri funktsiooni

2. Boonusmängus valitakse alati üks juhuslik sümbol, mis laieneb kogu rulliku ulatuses

Tegemist on lihtsa ja kõigile arusaadava mänguga. Ühe keerutuse maksumus on kõigest 1 sent, kuigi mõned mängukorraldajad (näiteks Paf) on seadnud 2-sendise miinimumpanuse. Minimaalne panus tähendab küll mängimist vaid ühel võiduliinil, kuid paljudele pole see takistuseks. Tavalise panuse korral (mängitakse kõikidel liinidel) on miinimumpanus 10 senti (10 võiduliini x 1 sent iga liini kohta). Maksimaalne panus ulatub seevastu aga koguni 100 euroni.

Tavalised ja Egiptuse sümbolid

Book of Dead mängus on sümbolitena kasutusel kaardimängijatele tuttavad tähised 10, J, Q, K ja A, erinevad Egiptuse mütoloogiast pärit tegelaste kujutised ning Rich Wilde, mis on kõige “kangem” sümbol. Nagu eelnevalt mainitud, täidab raamat nii wildi kui scatteri rolli.

Võidu saamiseks tuleb saada ühele liinile kas 2 Rich Wilde’i / Egiptuse sümbolit või 3 muud sümbolit. Book of Dead baasmängu minimaalne võit ühe võiduliini kohta on 5 korda. See tähendab, et juhul kui mängija panustab kõigile kümnele liinile (kogupanus 0,10 € ehk 0,01 € ühe liini kohta), siis saab ta 0,05€ igalt võitvalt liini kohta. Maksimaalselt võib aga hittida koguni 5000-kordse võidu (5 Rich Wilde sümbolit ühel liinil), mis tähendaks 0,10 € panuse korral 500 eurot igalt liinilt!

Kolm raamatu sümbolit käivitab boonusmängu, mis annab 10 tasuta spinni lainevate sümbolitega. Boonuskeerutuste arv ei sõltu skätterite arvust (igal juhul saad 10 spinni), küll antakse aga vastavalt skätterite arvule eraldi rahaline võit vahemikus 2-200x algpanus.

Book of Dead boonumäng läks käima

Kui sageli boonusmänge antakse? Book of Dead kõrge volatiilsus viitab, et boonusmängu saamine peaks olema sündmus omaette, kuid nii draamtiline olukord siiski ei ole. Olles teinud Book of Deadil kümneid tuhandeid keerutusi, julgeme väita, et boonusmängu saamise tõenäosus võiks jääda kõige laiemas laastus umbes 1% kanti. Seega võiks saada boonusmängu keskmiselt umbes iga sajanda keerutuse kohta, kuid mõistagi pole see mingi reegel. Tegemist on ikkagi õnnemänguga!

Book of Dead boonusmäng

Boonusspinnide alguses valitakse üks juhuslikult lainev sümbol. Kui see juhtub olema Rich Wilde või mistahes Egiptuse-sümbol, siis piisab laienemiseks sellest, kui mistahes boonusspinni ajal ilmub see sümbol vähemalt kahele rullikule. Teiste sümbolite puhul on vaja kolme rullikut, kuid nende sümbolite esinemise tõenäosus on ka õnneks mõnevõrra suurem.

Tänu sümboli laienemisele võidavad kõik liinid, millele Book of Dead slotika mängija on panustanud. See tähendab, et kui mängija teeb näiteks 0,10 € panuse ning vastava boonuskeerutuse jooksul toimub sümboli laienemine, jääb võidusumma vahemikku 0,50€ – 5000€ sõltuvalt laienevate sümbolite arvust ning laineva sümboli väärtusest.

Boonuskeerutuste jooksul on võimalik saada ka täiendavaid boonuskeerutusi, mille jooksul jääb kehtima varasemalt valitud täiendav sümbol. Täiendavate boonuskeerutuste saamise tõenäosus on seejuures natuke suurem kui baasmängus.

Book of Dead boonusmäng on täies hoos käimas

Väikesed panused, kuid suured võidud

Milles peitub Book of Dead slotimängu fenomen? Küllap kõiges selles, mis eespool kirjas ning juba ajalooliselt on need mängud rahvale hästi peale läinud, alates näiteks Novomaticu hitist Book of Ra. Lihtsus, põnevus ning väga suur valik erinevaid panuseid. Vähimal juhul ootab sind vaid üks võiduliin ning 1-sendine panus. Aga võid keerutada ka 100 euroga/kord.

Samuti saab mängu kõrge volatiilsuse tõttu suurelt võita. Mäng on eestlastele hästi kättesaadav, sest Play’n Go slotikaid pakub suurem osa Eestis litsentseeritud mängukorraldajaid. Nii võid Book of Dead mängu nautida näiteks suurepärase funktsionaalsusega Jalla Casino keskkonnas.

BOOK OF DEAD MÄNGU KOKKUVÕTE

Mängu nimi: Rich Wilde and the Book of Dead
Loodud: 2016
Mängutootja: Play’n Go
Formaat: 5×3
Võiduliinide arv: 10
Ühe keerutuse maksumus: 0,01 € kuni 100 €
Maksimaalne võit: 5000x/ liini kohta
Keskmine tagasimakse: 96.21%
Volatiilsus: Kõrge

Kui suur on Book of Dead miinimumpanus?

Book of Dead slotikal võid mängida ka 1-sendiste panustega, kuid sel juhul vaid ühel võiduliinil. Kõigi võiduliinide katmiseks on minimaalne panus 10 senti.

Kus saab Eestis Book of Dead'i mängida?

Book of Dead slotikal saab mängida pea kõikides Eesti online-kasiinodes, kuna tegemist on väga populaarse mänguga.

Miks Book of Dead mõnikord üldse võite ei anna?

Tegemist on kõrge volatiilsusega mänguga, kus risk ongi keskmisest suurem. See tähendab vähem, kuid see-eest suuremaid võite.