Eesti spordiennustuse rekordid : Loe ulmelistest võitudest, mille on saanud Eesti spordisõbrad

Eesti spordiennustuse ajaloos on tehtud palju uskumatuid rekordeid. Üllatustesse uskumine ning üliedukad kombopanused on sillutanud tee uskumatule rikkusele. Rekordite autoriks pole siinkohal mitte sportlased, vaid täiesti tavalised Eesti inimesed, kes sporti vaatavad.

Eesti spordiennustuse rekordid ja märkimisväärseimad sündmused

Eesti spordiennustuse rekordid

Spordiennustuse ajalugu on tõenäoliselt sama pikk kui spordil endal. Ikka on ju spordisõbrad armastanud ennustada seda sportlast või meeskonda, kes nende hinnangul konkurentidele ära teeb. Igal võistlusel on omad favoriidid, võimalikud üllatajad ning autsaiderid, kuid vähemalt teoreetilised võiduvõimalused on tegelikult ju neil kõigil.

Kui Eesti suurimad loto- ja kasiinovõidud on saadud tänu õnnelikele juhustele (fortuuna naeratas) ning pokkeriga on teenitud miljoneid eelkõige tänu tugevale tööle, siis kuidas on saadud suurimad spordivõidud?

Üllatused spordiväljakutel = ulmelised võidud

Selleks, et spordiennustusega palju raha võita, tuleb osata näha ette midagi sellist, mida teised (sh. kihveokontorid) peavad ilmvõimatuks.

Tõenäoliselt meenub igale vutifännile Leicester City 2016. aasta triumf Inglise Premier liigas. Eelmisel hooajal oli Leicester õnnega koos, et üldse kõrgliigasse püsima jäi ning nende võiduvõimalusi hinnati kohati vaid tõenäosusega 1:5000 vastu. Ühesõnaga – Leicesteri tiitlivõit tundus umbes sama ebareaalsena kui see, et Eestist saab järgmine jalgpalli maailmameister…

Paraku sepistati Inglise liiga ajaloo suurim üllatus ning nii mõnigi “püstihull”, kes julges enne hooaja algust sellele panuse teha, sai üleöö korraliku rahasüsti.

Küllap meenub igaühele mõni teinegi sensatsioon maailma spordi ajaloos – olgu selleks siis näiteks Kreeka 2004. aasta Euroopa meistritiitel, USA hokikoondise 1980. aasta olümpiavõit, legendaarse Muhhamad Ali tagasitulek või löök, millega Buster Douglas 1990. aastal võitmatu Mike Tysoni põrandale saatis.

⇪ ALUSTA MÄNGU UNIBETIS KOOS 100 TASUTA SPINNIGA! Puudub võitude läbimängimise kohustus

Üksikpanustega rikkaks ei saa

Ühekordsete panustega miljonäriks saamine pole siiski tõenäoline, sest panuste suurused on enamasti limiteeritud ning üksikpanuste koefitsiendid pole ka ulmeliselt kõrged. Eesti kihlveokontoritest leiab harva 500-st kõrgemaid koefitsiente ning nende taga on enamasti juba täiesti absurdsed tulemused.

Reaalsuses saadakse suured võidud … suurte panustega. Näiteks panustatakse 10 000 eurot mõnele Meistrite Liiga mängule koefitsiendiga 4.0 ning õnnestumise korral võidetakse 40 000 eurot. Seejuures … mis seal salata … võetakse ka üsna korralik risk.

Aga on teinegi võimalus sinilindu püüda ning selleks sobivad ka väga pisikesed panused.

Kombopanused – kas ainult hulludele?

Lisaks üksikpanustele on aga spordiennustuses olemas ka kombopanused. See tähendab panustamist ühe piletiga mitmele spordisündmusele. Iga õnnestumise korral koefitsiendid korrutatakse, kuid üheainsa eksimuse korral kaotab kogu pilet. Kombopiletis peab olema vähemalt kaks erinevat, üksteist välistavat tulemust.

Näiteks panustab mängija 2021. aasta veebruaris 10 eurot sellele, et 1) Madridi Real võidab järgmises vutilahingus Barcelonat koefiga 2,50, 2) Leedu alistab korvpalli Eesti koefiga 1.20 ja 3) Järgmiseks Eesti presidendiks valitakse Jüri Ratas koefiga 6.0. Kui see kõik peaks tõeks osutuma, teenib meie kangelane 180 eurot (2,5 x 1,2 x 6,0). Kui Jüri Ratasel peaks aga kasvõi üks hääl puudu jääma, siis kaotab kogu pilet (10 eurot) ka juhul kui esimesed kaks sündmust täppi lähevad. 

Miks kombopanuseid üldse tehakse? Eks ikka selleks, et väikese panusega suurelt võita. Pole haruldane, et mängija kombineerib ühte piletisse 10 või isegi 15 erinevat spordisündmust. Ja on küllaga näiteid sellest, kuidas esmaspilgul hullumeelsena tunduvad panused tõesti ka pihta lähevad!

Eestlane võitis fantaasiaspordiga üle poole miljoni

Premier League 2021/2022 hooaja lõpetas üliedukalt üks Pafis mänginud Eesti jalkafänn, kes võitis nii liiga üldarvestuses kui jõudis esikümnesse veel viie oma tiimiga. Võistluse üldisest auhinnafondist, mis ületas 1,15 miljonit eurot, teenis ta ainuüksi esikoha eest 230 000 eurot võidupreemiat, saades lisaks ka üle 300 000 euro ülejäänud auhinnakohtade eest.

Premier League auhinnamäng oli väga menukas, sest sellest võttis osa 5000 osalejat kokku 38 tuhande meeskonnaga. Nii tihedas rahvusvahelises konkurentsis niivõrd kaugele jõuda juba on midagi!

Eesti poksifänn võitis 230 000 eurot!

2017. aasta septembris tegi üks Unibeti klient 300-eurose kombopanuse 12 poksimatši tulemusele. Seejuures panustas ta 11 juhul favoriidile ning võttis vaid ühel korral teadliku riski, panustades viigile Gennadi Golovkini ja Canelo Alvareze vahelises keskkaalu tiitlimatšis. Olgu mainitud, et viik on poksis tõepoolest üsna harukordne sündmus.

“Kõik minu prognoosid põhinesid põhjalikul analüüsil, mistõttu ei tulnud ka edu niivõrd suure üllatusena,” jäi võitja enesekindlaks. Ka Unibeti esindaja tõdes toona, et tegemist oli ühe intrigeerivaima võiduga enam kui 14 miljonit klienti teenindava Unibeti ajaloos. Absoluutset rekordit eestlane siiski ei püstitanud, sest sellega sai hakkama üks Norra vutifänn, kes pani 2015. aastal pihta nelja vutimatsi täpse tulemuse ning tegi ühest kroonist (!) nelisada tuhat!

Eesti spordiennustaja tegi 90 sendist 98 099 eurot!

2020. aasta oktoobris šokeeris Coolbeti kihlveokontorit üks Eesti jalkasõber, kes tegi kõigest 90 sendiga kombopanuse, millesse oli kombineeritud 12 vutimatši.

Sel korral ei võetud sisuliselt ühtegi suuremat riski, sest kõrgeim valikus olnud koefitsient oli kõigest 4.70. Oluline on ka märkida, et valikusse olid võetud vaid UEFA Meistrite Liiga ning Inglise liiga kohtumised ehk tehtud igas mõttes loogilised ja populaarsed valikud.

Eesti spordiennustuses on kõik võimalik

Kombopanuse tegemine on sisuliselt samaväärne lotopileti ostmisega. Ükskõik kui tark sa vastaval spordialal ka ei oleks, on juhuse osakaal ikkagi väga suur ning ei maksa varjata ka tõsiasja, et lõviosa kombopanustest kaotab.

Samas võimaldavad kombopanused jällegi üsna väikese raha eest suurt Jackpoti püüda ning pakuvad spordisõbrale palju põnevust ning erutust. Niikaua kui jätkub pealtnäha hullumeelsete panuste tegemine, ei jää tulemata ka hullumeelsed võidud!

Enne kui alustad suurte spordivõitude jahtimist vaata, mida Unibet oma uutele mängijatele pakub. Tegemist on Euroopa ühe suurima ettevõttega, kes investeerib tublisti ka Eesti turule. Kas sa juba teadsid, et endine Saku Suurhall on nüüdsest Unibet Arena?