Blackjack : Kuidas mängida, üldised Blackjack reeglid ja tasuta Blackjack mängud

Blackjack on maailma üks populaarsemaid kasiinomänge ning Blackjacki saab mängida kõikides Eesti kasiinodes. Millest tasuks aga alustada? Sellest artiklist leiad nii Blackjack reeglid kui soovitused tasuta Blackjack mängude harjutamiseks.

Blackjack reeglid kuidas mängida Blackjacki?

Blackjack on vaid näiliselt lihtne

Kuna Blackjack on olemuselt võrdlemisi kerge mäng ning Blackjack reeglid tuttavad pea igale kasiinokülastajale, siis ei karda ka päris algajad Blackjacki lauda istuda. Siiski tuleb arvestada, et mängu lihtsus on näiline ning ainuüksi Blackjacki reeglite tundmisest edukaks mänguks ei piisa. Tuleb mõista vähemalt algtasemel matemaatikat ning osata hinnata tõenäosusi.

Tõelised mänguoskused tulevad reaalse mängu käigus. Hea mängija kaotab Blackjackis väga vähe ning võib teatud tingimustel kasiino ees isegi minimaalse edu saavutada. Halb mängija kaotab kordades rohkem. Eriti heaks saagiks on kasiinodele halvad ning lisaks ka purjus mängijad.

See kõik viitab, et Blackjack on väga kurikaval. Arvatakse, et ideaalselt mängival kasiinokliendil on umbes 99,5%-line RTP (see tähendab, et 1000 euro panustamisel kaotab ta matemaatiliselt ainult viis eurot). Samas võib purjuspäi kasiinos lõbutsevatel algajatel olla võiduprotsent vaid 70-80 kandis. Või veelgi halvem. Ühesõnaga karm värk.

Kindlasti on paljud kasiinomängijad kuulnud elukutselistest Blackjacki mängijatest. Kas Blackjackis on tõesti võimalik võita?

Sellega on nii ja naa. Üldiselt välistavad iga konkreetse kasiino laudades kehtivad Blackjack reeglid selle, et mängija saaks matemaatilise eelise. Siiski võib juhtuda, et teatud juhtudel jäetakse midagi kas kogemata või sihilikult kahe silma vahele. See võib olla näiteks kingas sisalduvate pakkide arv, kaartide lõikamine, istekohtade paiknemine, suhtlus mängijate vahel, liigselt lobisevad ja lohakad diilerid jne. Mõistagi on elukutselised mängijad varmad neid olukordi ära kasutama, kuid enamasti neil kaua mängida ei lasta.

Blackjackiga raha teenimine jääb siiski pigem eelmisesse sajandisse. Seega on tõenäoliselt kindlaim viis mõnda head kampaaniat oodata.

Blackjack reeglid

Nagu mainitud, on tegemist loomult väga lihtsa mänguga. Sinu ülesandeks on saada sulle jagatud kaartidega kokku punktisumma 21 või sellele võimalikult lähedane tulemus. Sa ei tohi minna lõhki, sest siis kaotab sinu panus igal juhul. Teisalt võidad sa jällegi ise mistahes punktisummaga, kui diiler läheb lõhki.

Alguses jagatakse sulle lahtiselt kaks kaarti ning diiler avab ühe kaardi. Numbrikaardid on väärt kahest üheksa punktini, kõik pildikaardid on 10 punkti ning äss sinu enda valikul 1 või 11. Kõige paremal juhul jagatakse sulle äss ja kümme, mis ongi Blackjack ning tagab 1,5-kordse võidu. Ülejäänud juhtudel on sul võimalik võtta kaarte juurde või jääda oma punktisumma juurde. Teatud olukordades saab ka duubeldada (kahekordistad panused, kuid saad võtta vaid ühe kaardi) või splittida kahte sama väärtusega kaarti. Kui diiler avab enda kaardiks äss, on võimalik ka kindlustus.

Blackjacki lauas istub 2-7 mängijat ning igaüks mängib oma kaartidega (sh. diiler). Mängijate tulemusi võrreldakse ainult diileriga, mitte omavahel. Nii võib juhtuda, et kõik mängijad kaotavad diilerile või ka seda, et diiler kaotab ise kõikidele (läheb lõhki). Enamasti lõppeb küll mäng nii, et osad mängijad võidavad ja osad kaotavad.

Blackjack Eesti kasiinodes

Blackjacki on võimalik mängida igas kasiinos, kus on mängulauad. Samuti on see mäng alati olemas netikasiinodes ja Blackjacki armastavad ka live-kasiinode mängutootjad. Üldiselt on Blackjack Eesti mängukohtades hästi esindatud.

Seega on juba sinu otsus, kas lähed Tallinna või Tartu Olympic Casinosse või mängid internetis. Esimesel juhul on tagatud seltskond, teisel juhul jällegi mugavus ja pisut kiirem mäng. Ka pole seda ohtu, et lauakaaslane sulle veini sülle kallaks.

Tasuta Blackjack

Erinevate sloti- ja lauamängude tutvustamiseks pakuvad pea kõik tänapäevased kasiinod võimalust neid ka tasuta proovida. Mängurahaga mängides pole sul küll võimalust pärisraha võita, kuid teisalt saad nautida kõiki samu funktsioone, mis pärisrahale mängijad. Mõistagi puuduvad sellises mängimisel ka igasugused riskid. Kui soovid veenduda, et kaartide lugemine Blackjackis on sulle jõukohane, siis jälgi mõnda live-blackjack mängu ning tee mõttes panuseid.

Kuidas on see võimalik? Online-kasiinodes (v.a. live-kasiinod) jagavad kaarte arvutiprogrammid ning mänguraha mängude pakkumisega pärisraha mängude kõrvalt täiendavat kulu peaaegu ei kaasne. Seda vastandina maapealsele kasiinole, kus kaarte jagab pärisdiiler ning kasiinol on suured püsikulud nagu üür, palgad ja inventar. Ka maapealsed kasiinod võivad pakkuda tasuta Blackjack mängu, kuid seda reeglina väga harva ning vaid eriliste ürituste raames.

Seega – kui soovid mängida tasuta Blackjacki, siis on selleks palju võimalusi. Paljud siinsed online-kasiinod loovad oivalisi võimalusi. Tänu neile saad tutvuda reeglite ja mängu loogikaga, samuti veeta lihtsalt mõnusalt aega. Enamasti pole tasuta Blackjack mängimiseks ka vajalik kontot luua. Kui soovid aga mängida pärisrahale, siis tšekka järgi, mida head Paf sulle pakub.

Kas Blackjack on väga keeruline mäng?

Oma olemuselt on Blackjack võrdlemisi lihtne mäng ning seda pole raske selgeks õppida. Selleks, et hästi mängida, läheb siiski vaja teatavat mängupraktikat ning vähemalt baasteadmisi matemaatikast.

Kas Blackjack on õnne või oskusmäng?

Eelkõige on Blackjack ikkagi õnnemäng. Mänguoskused võimaldavad siiski võimalikult vähe kaotada ning ideaalsetes tingimustes ka kasiino ees imepisike eelis saavutada.

Mis kaardid annavad Blackjacki?

Suvalisest mastist äss ja kümme. Enamasti kaasneb sellega 1,5-kordne võit.