Kuidas valida slotimäng? Leia siit 10 kõige tähtsamat asja olulisuse järjekorras!

Kuidas valida slotimäng ning mida peaks silmas pidama? Sellest artiklist leiad 10 kõige olulisemat nippi selleks, et leida endale sobilikuim slotimäng.

10 peamist kriteeriumit slotimängu valikuks

1. Slotimängu volatiilsus

Kuigi paljud mängijad ei oska sellele tähelepanu pöörata, on mängude volatiilsus tegelikult kõige olulisem kriteerium slotimängude valikus. Madal volatiilsus tähendab palju väikeseid, kõrge volatiilsus aga vähe suuri võite.

Soovitus: Konservatiivsem mängija võiks eelistada madala volatiilsusega slotimänge, riskialtis mängija aga valida kõrge volatiilsusega slotikate seast. Kui sa veel ei tea, kumbasse gruppi kuulud, siis tasub proovida keskmise volatiilsusega slotimänge.

⇪ ALUSTA MÄNGU OLYBETIS

2. Slotimängu RTP ehk keskmine tagasimakse

RTP näitab, mitu protsenti panustatud rahast mängijad keskmiselt tagasi saavad. Paljud mängijad nimetavad seda ka võiduprotsendiks. Kaasaegsete slotimängude RTP on enamasti vahemikus 95-97%, kuid leidub ka koguni 99%-lise RTP-ga slotikaid (Book of 99), mõnel juhul võib see olla aga väiksem, isegi alla 90%.

Soovitus: Üldiselt ei ole mõtet mängida slotikatel, mille võiduprotsent (RTP) on alla 95%, sest see vähendab oluliselt mängurõõmu.

3. Slotimänguga seonduvate kampaaniate olemasolu

Kui mõnda slotimängu mängides saab ühtlasi osaleda ka mõnes kampaanias, mis võimaldab saada mingi lisahüve, siis tasub seda tõsiselt kaaluda. Olgu siis preemiaks näiteks OlyBet tasuta spinnid, boonused või cashback. Isegi võimalus osaleda mõnes samas slotimängus toimuval turniiril kergitab RTD. Kokkuvõttes võibki realiseeruda kasiinomängija unenägu – ta saavutab kasiino ees puhtmatemaatilise eelise!

Vihje: Sageli korraldatakse kampaaniaid alles käivitatud slotimängudele. Väga paljud kampaaniad on tõesti kasulikud, seega tasub kasiinode pakkumisi ikka vahel jälgida.

4. Slotimängu populaarsus

Mõned kasiinod ei tee saladust sellest, milliseid mänge neil kõige rohkem mängitakse. Näiteks Coolbet avaldab oma lehel jooksvalt koguni edetabeleid kõige popimatest slotikatest. Valides slotimängu, mida ka kõik teised mängivad, on alati suur tõenäosus, et tegemist ongi hea ja põneva mänguga.

Vihje: Populaarsus on ka omamoodi turvagarantii. Kui mäng on pop, siis toimub kindlasti selle mänguga seotud kampaaniaid ning on kindel, et keskmine lubatud RTP peab igal ajal paika ning nii tootjad ja kasiinod pööravad mängu töökindlusele erilist tähelepanu. 

5. Jackpoti võitmise võimalus

Paljud slotimängud nagu näiteks Mega Moolah, on ühendatud Jackpot-võrgustikku ning võimaldavad ka paarikümnesendise panuse teinud slotimängijal vaid ühe keerutusega miljonäriks saada.

Samas tuleb arvestada, et need miljonid ei teki niisama ning igast panusest läheb kindel summa Jackpot-fondi. See omakorda suurendab märgatavalt slotimängude volatiilsust ning vähendab iga keerutuse tinglikku RTP-d (näiteks 96%-line keskmine tagasimakse väheneb 90%-le, kuna 6% läheb Jackpot-fondi). Need slotikad sobivad eelkõige inimestele, kes armastavad ka lotomänge.

Soovitus: Kui sa soovid lihtsalt mängida ning pead võimalust miljoneid võita täiesti ebareaalseks, siis väldi Jackpot-slotikaid.

6. Slotimängu tüüp ja formaat

Kui mehaaniliste slotikate ajastul (20. sajandil) olid kõik slotimängud pöörlevate rullikutega tüüpilises 5×3 formaadis, siis tänapäeva videoslotikatel ei pruugi rullikuid üleüldse ollagi! Levinud on näiteks langevate sümbolite ja kobarapõhised mängud, samuti võib võiduliinide arv ulatuda ühest kuni kümnete tuhandeteni (Megaways-slotikad).

Siinkohal on raske midagi soovitada. Mängijal tuleb lihtsalt erinevaid mänge proovida ning nende seast endale sobivaimad leida.

7. Slotimängu tootja ja valmimisaeg

Mida tuntum on mängutootja, seda suurem on tõenäosus, et tegemist on põneva, rohkelt katsetatud, usaldusväärse ning vigadevaba mänguga. Samas on slotimängude üldine kvaliteet piisavalt kõrge ning vähemalt viimasel ajal pole väga teada ühtegi juhtumit, mil Eesti kasiinodesse oleks jõudnud ebaturvaline ning vigadega slotimäng.

Mida vanem on mäng, seda algelisem ja vähemate mänguvõimalustega ta tõenäoliselt on. Samas meeldivad paljudele mängijatele just klassikalised mängud.

Vihje: Paljud slotimängijaid kipuvad arvavad, et uued mängud “annavad alguses paremini”, et turul edu saavutada ning mängijad “sisse sööta”. See võib olla (vähemalt mõne mängu puhul) täiesti võimalik, kuid loomulikult teab kogu tõde ainult mängutootja, kes seda kindlasti kellelegi ei avalda.

8. Slotimängu temaatika

Inimesed armastavad erineva temaatikaga mäng – ühele meeldib Egiptus, teisele jälle klassikalised puuviljad, kolmas armastab vaid nn. “raamatu-tüüpi” slotimänge.

Taaskord ei saa anda ühtegi muud soovitust, kui vaid jälgida uusi sinu lemmikteemaga sobivad mänge ning nende kohta käivaid kampaaniaid.

2022. aasta juulis valminud slotimäng Book of Charms

9. Slotimängu hit-rate

Hit-rate ehk tabamise protsent määrab selle, kui sageli mängija üldse mingi võidu saab. Miks me selle numbri üldises pingereas alles nii taha paigutame? Sest tegelikult ei oma hit-rate erilist tähtsust, kuna nii mõnigi slotikas lausa pillub imepisikesi võite, algpanusest kõvasti väiksemaid võite, mis vaevalt kedagi rahuldavad.

Pane tähele: Hit-rate’ist märksa olulisem number on volatiilsus. Ära pööra hit-rate’ile liialt tähelepanu!

10. Slotimängu suurim võimalik võit

Sarnaselt hit-rate’ile ei ütle ka see number meile tegelikult mitte midagi. Kui tegemist on Jackpot-slotikaga, ongi suurim võit Jackpot. Vastasel juhul on see otseselt seotud volatiilsusega, sest mida kõrgem on suurim võit, seda volatiilsem on ka slotikas.

Mida me kõige sellega õppisime? Nimelt seda, et slotimänge on väga palju ning nende omadused vägagi erinevad. Kui slotimängija suudab lisaks mängu temaatikalt, animatsioonidele ja sisule mõista ka slotimängu “tehnilisi andmeid” ning jälgida kampaaniaid, aitab see mängimist tavapärasest märka rohkem nautida ning ka rohkem võita. Lõpetuseks kordame veelkord üle kolm kõige tähtsamat küsimust

Mis on kõige tähtsam reegel, mida tuleb ikka arvestada slotimängu valikul?

Ühelt poolt on alati tähtsaim see, et mäng sulle endale kõige rohkem meeldiks, kuid tehniliselt tuleks pöörata enim tähelepanu volatiilsusele, RTP-le ja mänguga seonduvatele kampaaniatele.

Kuidas ja mille põhjal tekivad Jackpotid?

Mingi protsent kõikidest mängijate poolt tehtud panustest läheb Jackpot-fondi. See suurendab märgatavalt nende mängude volatiilsust ning vähendab n.ö. tavalisi võite.

Kas Eesti kasiinodes pakutavad slotimängud on usaldusväärsed?

Eesti online-kasiinodes pakutakse kümnete erinevate tootjate slotimänge, mis on kõik sõltumatutes tarkvaralaborites testitud, töökindlad ning usaldusväärsed. Kasiinod ise mängude tootmisega ei tegele.