Kasiino võidud, tulumaks [REEGLID]

Kasiino võidud, tulumaks ning teised võitudega seonduvad võimalikud maksunõuded on kahtlemata üks teemasid, mis mängijaid väga huvitab. Õnneks pole aga vähimatki põhjust muretseda!

Tulumaks

Tulumaks kasiinovõitudelt

Lugedes artikleid suurtest loto- või kasiino võitudest, küsivad inimesed sageli, et kas nendelt võitudelt tuleb ka tulumaks tasuda? Või üldse mingeid makse maksta? Selle vastu tunnevad huvi ka pokkerimängijad ning spordiennustajad, kellele tasub kohe rõhutada, et seaduse silmis neil mingit eristaatust ei ole.

Tulumaksuseaduse § 12 (7) alusel maksustakse residendist füüsilise isiku poolt Eestis ja väljaspool Eestit kõikidest tuluallikatest saadud tulu, sealhulgas ka hasartmänguvõidud. Ka pokkeris või näiteks spordiennustuses võidetud raha loetakse Eestis täpselt samasuguseks hasartmänguvõiduks kui loto- ja kasiinovõite.

Õnneks on aga olemas mõned erandid. Tulumaksuseaduse § 19 (3) lg. 7 alusel ei maksustata tulumaksuga korraldusloa või registreeringu alusel läbiviidud hasartmängu võite. Lihtsustatult tähendab see, et juhul kui elad Eestis ning mängid kasiinos, mis kuulub seaduslike hasartmängukorraldajate nimekirja (selle leiad EMTA lehelt), siis ei pea sa sealt võidetud rahalt MINGEID MAKSE MAKSMA ning võid teha kogu rahaga mida iganes soovid.

Pane tähele, et oma veebilehel reklaamime me ainult seaduslikke hasartmängukorraldajaid. Seega – kui mängid ükskõik millises kasiinos, mille kohta leiad infot meie lehelt, siis võid olla täiesti kindel, et ükski maksutont ei kollita sind ei nüüd ega tulevikus!

Litsentseerimata mängukohad

Eestis korraldusluba mitteomavad online-kasiinod enamasti küll Eestis residentidel kontot avada ei luba, kuid mõnel ettevõttel on täiesti ükskõik. Eesti võimude hammas kuskil lõunamere saartel registeeritud firmadele alati peale ei hakka ning kindlasti leidub mängukorraldajad, kes pole Eestist (ja veel vähem meie seadustest) kuulnudki – nende kasiinod on lahkelt avatud kogu maailmale. Eesti mõistes on need aga litsentseerimata ehk illegaalsed kasiinod.

Paljudele sellistele kasiinodele on küll ligipääs EMTA poolt piiratud, kui kuna veebikasiinosid tuleb pidevalt juurde, siis ei jõua riik alati piisavalt kiirelt reageerida ning võib juhtuda, et pääsed mõnda neist ka mängima. Piirangust on üldiselt võimalik ka tahtlikult mööda minna, piisab kergest googeldamisest. Mingit mõtet sel aga kindlasti ei ole.

Pane tähele, et oma teenuseid illegaalselt pakkuvates kasiinodes mängimine pole iseenesest keelatud, sest seadust rikub mängukorraldaja, mitte klient. Kindlasti ei kehti seal aga tulumaksuvabastus, sest tegemist pole tulumaksuseaduse § 19 (3) lg. 7 alla käivate mängukohtadega.

Kui seadusest täpselt kinni pidada, tuleks mistahes litsentseerimata kasiinost (või näiteks pokkeritoas) tehtud väljamakselt tasuda tulumaks. Võimalik, et mõned mängijad on seda ka teinud. Samas pole jällegi reaalsuses teada ühtegi kohtulahendit, kus tulumaks oleks mõnelt mängijalt välja nõutud. Aga ei tasu loota, et puutumatus on igavene. Info liigub riikide vahel aina paremini ning Euroopa Liidulgi on piisavalt võimalusi tõrksaid teenusepakkujaid pitsitada.

Eesti mängijad teistes riikides

Kui sa oled küll Eesti kodanik, kuid elad teises riigis (oled selle riigi resident, mitte turist), siis pead sa lähtuma sihtriigi seadustest. See tähendab, et sul on õigus mängida vaid nendes online-kasiinodes, millel on korraldusluba sihtriigis (mitte Eestis) ning ka maksud tuleb sul õiendada seal.

See, mis saab sinu varem Eestis avatud kontodest, sõltub juba sihtriigist ja konkreetsetest kasiinodest. On tõenäoline, et nende kontodega ei juhtu midagi ning võid välisriigis viibides vabalt edasi mängida. Kui peaksid aga Eestisse tagasi kolima, hakkavad sulle kehtima taas Eesti seadused.

Turistina võid mängida Eesti online-kasiinodes edasi juhul, kui pääsed neile ligi. Mõned riigid võivad ligipääsu (nende jaoks) illegaalsetele kasiinodele piirata, samuti ei pruugi kõik Eesti online-kasiinod sind välisriigis viibimise ajal ligi lasta.

Live-kasiinodes kehtivad sarnased reeglid online-kasiinodele. Teatud riikides (näiteks USA) võib maksuamet sinu võitudele küüned taha ajada, just seepärast pole Eesti pokkerihaid just kuigi altid Las Vegases toimuvatel maailma suurimatel pokkeriturniiridel osalema. See ei puuduta küll väikseid (kuni paarituhande euroseid) võite, kuid kui plaanis on mängida suurematele summadele, tasuks sihtriigi maksureeglid endale selgeks teha.

Rusikareegel on see, et kõige parem on alati mängida kodus või siis Euroopa Liidus tervikuna. Mujal tuleb paraku erinevateks “üllatusteks” valmis olla.

Miks eelistada seaduslikke mängukorraldajaid?

Maailmas leidub palju riike, kus on vähe seaduslikke online-kasiinosid ning nende kvaliteet on kesine. Veel hullem on olukord siis, kui riigis domineerib üks hasartmängumonopol, mis pole enamasti suurem asi, sest puudub konkurents ning vajadus pidevaks tootearenduseks. Selge see, et sel juhul otsivad mängijad parema kvaliteediga mängukohti mujalt.

Eestis õnneks sellist olukorda pole. Võime ausalt öelda, et kaughasartmängude valdkonnas on Eesti üks innovaatilisemaid ning arenenumaid riike kogu maailmas, kes edestab kindlalt nii kõiki lähinaabreid kui ka suuremat osa Lääne-Euroopast. Meil on palju mängukorraldajaid ning mis peamine – suurem osa neist pakub ka väga kvaliteetset teenust.

Põhjuseid Eesti kasiinosid eelistada on palju. Siin mõned nendest:

1) Turvalisus. Illegaalne kasiino võib igal hetkel oma “poe kinni panna” ja sinu raha lihtsalt ära võtta. Sa ei saa sel juhul mitte midagi teha ning ükski koer ei haugu. Päris tõsiselt.
2) Kiiremad sisse- ja väljamaksed. Isegi siis, kui Eesti veebikasiino Trustly teenust ei paku, laekub raha sinu pangakontole märksa kiiremini kui kohtadest, kes Eesti panku ei tunnista ning ainsaks võimaluseks on e-rahakotid. Samuti ei tunne EMTA huvi raha päritolu üle.
3) Eelpool mainitud tulumaksuvabastus
4) Eestikeelne veebileht ning eestikeelne klienditeenindus
5) Eestikesksemad promod ning eestlastele mõistetavam keskkond
6) Võimalus hankida täpset infot oma mängukoha tulemuste ning mõjuisikute kohta. Samuti võid olla kindel, et sinu andmeid kaitstakse ning probleemide korral võid pöörduda tarbijakaitsesse.

Miks siiski mängitakse illegaalsetes kohtades?

Kuigi pealtnäha ei leidu ühtegi põhjust, miks Eesti mängijad üleüldse peaksid litsentseerimata kasiinodes mängima, on need kahjuks siiski olemas. Kolmeks peamiseks:

1) Mängija poolt endale seatud mängukeeld. Sel juhul ei pääse ta mängima üheski seaduslikus mängukohas ning mõned, kel näpud kohutavalt kihelevad, hakkavad otsima “lahendust” põrandaalusest sektorist. See on erakordselt libedale teele astumine ning iseenese ohtu seadmine. Palun hoiduge sellest!

2) Lisahüvede jahtimine. See on levinud peamiselt elukutseliste (pokkeri)mängijate seas, kes loodavad leida Eestis litsentseerimata mängukohtadest häid diile või kehvemaid vastaseid. Teatud juhtudel võib see olla isegi võimalik, kuid taas tasub küsida, et kas risk on seda väärt? Eesti pokkerimängijatele pakutakse tänapäeval lausa suurepäraseid legaalseid mänguvõimalusi, Eesti online-kasiinodes on tuhandeid erinevaid mänge ning parimad Eesti kihvleokontorid annavad maailma suurimatele silmad ette.

3) Põnevus. Ega ilmaasjata öelda, et keelatud vili on kõige magusam. Samas on raske aru saada, miks mängida näiteks Starbursti tundmatus X-kasiinos, kui see on samal kujul olemas ka kõikides Eesti kasiinodes?

Loe ka neid artikleid

Eesti kasiinod – uudised, tasuta spinnid, boonuskoodid ja parimad online kasiino mängud

Sellelt lehelt leiad alati värske ning kontrollitud info Eesti kasiinode kohta, sealhulgas (sissemakseta) tasuta spinnid, boonuskoodid, kasiinode sõltumatud ülevaated ja mängude tutvustused. Samuti saad vastused küsimustele, kuidas kasiinos võita või spordiennustuse ja pokkeriga raha teenida. Me kirjutame ausalt elumuutvatest jackpottidest ning Eesti mängijate suurimatest lotovõitudest.

 

Lisaks kasiino pakkumistest kirjutamisele loob Kasiino 21 ka palju muud sisu. Sa leiad siit põnevat lugemist live-kasiinodest, hasartmänguärist, mängutootjatest, bingost, kasiinode töötajatest ning põnevatest inimestest, keda võib kasiinodes kohata. Aga me ei varja ka liigse ja kontrollimata mängimisega kaasnevat probleemi, milleks on hasartmängusõltuvus. Abi saamiseks pöördu Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusesse või helista 15410.

 

Seda lehte pole loonud mõni suvaline (välismaine) reklaamiagentuur, vaid tavalised Eesti mängijad, kes ka ise meie lehel reklaamitavates kasiinodes mängivad. Nii võid leia meie lehelt palju unikaalseid pilte slottidest ja kasiino võitudest, mis kõik väiksestele panustele mängides reaalselt saadud!

 

Pane tähele, et Kasiino 21 ei ole hasartmängude korraldaja ega vastuta meie lehel reklaamitavate ettevõtete tegevuse eest (loe siit täpsemalt vastutuse kohta). Meie veebilehel paiknevad lingid suunavad Su edasi vastava online-kasiino veebilehele, kust leiad kogu vaja info ning kampaaniate tingimused. Me hindame sinu privaatsust (klikka, et avada meie privaatsuspoliitika).

Mängi vastutustundlikult

Me austame Eesti seadusi ning reklaamime ainult Eestis litsentseeritud kasiinode reklaame, kus võidetud rahalt pole vaja tasuda tulumaksu. Ära mängi kasiinodes raha teenimise eesmärgil ning arvesta, et Sa võid panustatud raha kaotada. Samuti ole teadlik sellest, et hasartmängud võivad põhjustada sõltuvust. Probleemide korral määra endale kaotuse limiidid ning kaalu enesevälistust või asjatundjatelt abi otsimist. Soovime sulle turvalist mängimist ning palju häid emotsioone!