Powerball ja Mega Millions on andnud viis üle miljardi dollarilist lotovõitu!

PowerBall ja Mega Millions on USA arvloteriid, kus on võidetud ka maailma läbi aegade suurimad Jackpotid. Koguni viis neist ületavad miljardit dollarit!

PowerBall ja Mega Millions on pakkunud maailma suurimaid lotovõite läbi aegade

PowerBall ja Mega Millions on sarnased arvloteriid

Powerball ja Mega Millions on olemuselt väga sarnased arvloteriid. Mõlema pilet maksab 2 dollarit. Powerballis saab mängija valida viis numbrit 69-st ning ühe punase Powerball numbri (neid on kokku 26). Mega Millionsis tuleb valida viis numbrit 70-st ning üks 25-st Mega Ballist. Mõlemal juhul tuleb peaauhinna võitmiseks need kõik pihta panna.

Räägime veidi ka tõenäosustest Powerballi näitel. Suuremale osale mängijatest on arvloteriid kohutava kahjumiga mängud, sest üldse võidab vaid iga umbes 25-s pilet. Kui sul õnnestub panna pihta kolm numbrit viiest (!), siis teenid ainult 7 dollarit. Seejuures on sellegi pisivõidu tõenäosus vähem kui 0,2%… Kui hitid õieti neli numbrit + Powerball numbri, siis teenid juba 50 000 dollarit, kuid selle tõenäosus on üks umbes miljoni vastu.

Viie numbri tabamine toob sisse maagilised miljon dollarit, kuid selle õnne osaliseks saab vaid üks pilet kümnest miljonist. Tõenäosus Jackpoti võitmiseks on aga umbes üks 292 miljoni vastu. Välk tabab sind muide umbes 20 000 korda tõenäolisemalt…

Viis suurimat lotovõitu läbi aegade

Pole kahtlust, et ühekordne supervõit ajab suurema osa inimesi peast segi. Paljud ostavad tarbetuid asju või raiskavad raha mõttetustele. Nii mõnigi lotomiljonär lõpetab aastate pärast totaalses pankrotis. Ja leidub tõesti ka neid õnneseeni, kes oma võitu hiljem sügavalt kahetsevad.

Seepärast pakutakse USA-s võimalust võtta oma suurvõit välja kas osade kaupa või kohe. Viimasel juhul on koguvõit küll mõnevõrra väiksem, kuid see pole siiani kellegi jaoks probleemiks osutunud. Nii või naa on võitjale sadanud üleöö sülle hiigelvarandus, mis pole muutnud ainult tema enda, vaid ka paljude lähikondsete elu. Millised need suurimad võidud siis aga ikkagi olid?

1. koht : 1,586 miljardit dollarit (Powerball)

Maailma suurim lotovõit saadi Powerballis 2016. aasta jaanuaris. See jagunes kolme pileti vahel. Igale võitjale pakuti võimalust saada kokku 528,8 miljonit dollarit iga-aastaste osamaksetena 30 aasta vältel või 327 miljonit dollarit kohe. Kõik võitjad eelistasid oma hiigelvõidu kohe välja võtta, seejuures ilmus üks neist välja alles pool aastat pärast loosimist.

2. koht : 1,537 miljarit dollarit (Mega Millions)

2018. aasta oktoobris võitis üks pilet 1,537 miljardi dollariliseks paisunud Mega Millions Jackpoti. Tegemist oli maailma läbi aegade suurima ühe piletiga võidetud rahasummaga. Õnneliku pileti ostnud naine jäi anonüümseks, küll aga kinkis näiteks 30 000 dollarit mehele, kes talle pileti müüs.

3. koht : 1,337 miljardit dollarit (Mega Millions)

2022. aasta juulis saadud supervõit jagunes kahe mängija vahel, kes mängisid mõlemad ühe piletiga. Ainuüksi see on märkimisväärne asjaolu, sest kirglikud mängijad ostavad reeglina pileteid lademes. Mõlemad võitjad jäid anonüümseks ning jagasid 780 miljonit, mis kohe ka välja võeti.

4. koht : 1,35 miljardit dollarit (Mega Millions)

See võit saadi kätte alles hiljuti, 2023. aasta jaanuari alguses. Kahedollariline pilet osteti Maine’i osariigis asuvast bensiinijaamast ning see oli ka ainus, mis kogu Jackpoti kätte sai. Võite vaid kujutada ette melu, mis selles maakolkas järgmisel päeval valitses…

5. koht : 1,05 miljardit dollarit (Mega Millions)

2021. aasta jaanuaris hittis neljaliikmeline lotomängijate klubi Michigani osariigis 1,05 miljardi dollarilise Mega Millions Jackpoti. Võit võeti kohe välja ning lotohullud rikastusid täpselt 776 miljoni dollari võrra.

Ka Eestis on juhtunud üks tõeline ime – Vikinglotto tõi 10,8 miljonit. Eesti mõistes on seegi üsna ulmeline summa. Optibet oli aga õnnetoojaks kahele Eesti ehitajale, kes tabasid enam kui 6-miljonilist Mega Moolah Jackpotti.

Kui soovid lugeda rohkem USA lotomängude kohta, siis vaata ka Powerballi ametlikku kodulehte!