Uued mängud 2023. aastal & Meie valitud novembri mäng on Finn and the Candy Spin

Millised on uued mängud 2023. aastal Eesti kasiinodes? Milliseid slotikaid me soovitame proovida ning kust neid leida? Loe meie värskeid hinnanguid!

2023 aasta uued mängud Eesti online-kasiinodes

Uued mängud 2023

Novembri mäng – Finn and the Candy Spin

2023. aasta novembri alguses naases ekraanile NetEnti kangelane Finn. Me mäletame teda umbes kuue aasta tagusest mängust Finn and the Swirly Spin ning sellele pisut hiljem järje saanud slotikast Finn’s Golden Tavern. Sarja kolmas mäng kannab nime Finn and the Candy Spin, kuid mängu süžee on endiselt sama.

Kõik “Finni-mängud” on täiesti omalaadsed. Mänguväli on 5×5 formaadis ning võiduks tuleb saada kas horisontaalselt või vertikaalselt vähemalt kolm sama sümbolit, kuid see ei ole mängus primaarne. Märksa olulisem on läbida võtme-ikooniga labürint mänguvälja keskele. Iga võidu järel sama mäng jätkub, kuniks enam ühtegi (vähemalt) kolmest kombinatsiooni ei moodustu.

Mänguvälja keskele jõudnud on võrdlemisi keeruline (tuleb võita järjest päris palju keerutusi), kuid õnneks on mängus mitmeid lisafunktsioone, mis muudavad selle teekonna natuke lihtsamaks. Kui see peaks õnnestuma, keerab avab võti luku ning sa saad valida boonusmängu. Huvitav on seegi, et mida rohkem kordi oled sa boonusmänguni jõudnud, seda suuremaks boonusmängude valik muutub. Küllap on selle eesmärgiks mängijaid mänguga “siduda” ning vältida seda, et pärast esimese boonusmängu saamist mängija slotika vastu huvi kaotab.

Paljudele NetEnti slotikatele omaselt on mängu RTP kolmel erineval tasemel (kõrgeim 96,62% ning madalaim 88.62%). Maksimaalne võit on kõigest 336-kordne, kuid see-eest on mäng keskmise või isegi keskmisest madalama volatiilsusega ning pakub palju mängurõõmu. Lisaks saab panustada kõigest 10 sendiga.

Finn and the Candy Spin slotimäng

Oktoobri mäng – Lucky Joker 20

Oleks patt, kui me ei teeks tänavu juttu ka Amaticu mängudest, mis on Eestis n.ö. alternatiivses staatuses. Nimelt pakub neid vaid üks kasiino (GrandX), kes jällegi ei vahenda ühegi teise mängutootja slotikaid. Seega saab ka kõiki Lucky Joker seeria mänge mängida vaid GrandX-is.

Lucky Joker seeriasse kuulub juba hea ports slotikaid, mis on erinevas formaadis, erinevate lisavõimalustega ning erineva võiduliinide arvuga. Seeria viimane mäng, 5. oktoobril 2023 klientide ette toodud Lucky Joker 20 on seevastu äärmiselt klassikaline – 5 x 3 formaat ning 20 võiduliini.

Ülearu ägeda mänguga just tegemist pole, küll aga võib see meeldida paljudele, kes armastavad klassikalisi fruidikaid. Samuti on Lucky Joker’il hea keskmine tagasimakse (RTP) – lausa 97.08%. Samuti võib üsna korralikult võita, maksimaalselt kuni 1500-kordse algpanuse. Kolm skätterit toovad võidu asukohast sõltumata, kahjuks ei järgne sellele küll boonusmängu.

Põnevust lisavad jokkeridaamid. Kui jokkeridaam satub võiduliinile, laieneb see kogu rulliku ulatuses ning suurendab oluliselt võite. Aga lisaks tavalisele jokkeridaamile on mängus ka juhusliku kordistajaga (2X – 5X) jokkeridaam, millel on sama funktsionaalsus ning tänu kordistajale veelgi suuremad võidud.

Lucky Joker 20 on Amaticu slotimäng

Septembri mäng – Money Train 4

Money Train mängu uuendusi on alati oodatud ning oma arvukaid fänne ei veetud all ka sel aastal. Kui esimene osa valmis 2019., teine 2020. aastal ning kolmas täpselt aasta aasta aega tagasi, siis Money Train 4 lansseeriti ametlikult 20. septembril 2023 (Tõsi, mõnes kasiinos sai seda mängida ka varem). Kinnitamata andmetel ei tasu aga uusi lisasid oodata, sest Relax Gaming pole plaaninud neid juurde toota.

Võrreldes viimase (Money Train 3) versiooniga on ruudustik suurem – 6×6. Eesmärgiks on saada ekraanile vähemalt samasugust sümbolit, nende asetus pole oluline. Põnevust lisavad re-spin’id, erilised sümbolid ning pealtnäha lihtne, kuid väga arvukate võimalustega boonusmäng. Viimase peaks andma üks keerutus 387-st, mida annab üksjagu oodata. Aga kui viitsimist pole, siis saab boonusmängu ka osta, kas 100x või 500x algpanuse eest.

Mängu RTP on täpselt sama kõrge, mis eelmisel versioon ehk 96,10%. Jällegi, kasiinodel on võimalus valida ka 90- ja 94%-line RTP, kuid kuigi mõistlik selle kasutamine loomulikult ei ole. Mängijad saavad protsendi langetamisest kiirelt aru ning lahkuvad konkurentide juurde. Iga viies keerutus peaks andma võidu, mille maksimum on koguni 150-tuhande kordne algpanus. Viimase saamise tõenäosusus on mõistagi väga väike – üks 94 miljonist keerutusest.

Panused jäävad vahemikku 10 sendist kuni 6 euroni. Mäng on pälvinud palju positiivseid hinnanguid – märgitakse, et kõik endised puudused on likvideeritud ning mängus on palju põnevust. Kui soovid proovida, siis vali lihtsalt meelepärane Eesti kasiino ning anna hinnang juba ise!

Money Train 4 slotimäng

Augusti mäng – Crab Trap

Augustis esitleme oma mängijatele NetEnti slotikat Crab Trap, mis kuu alguses ka Eesti kasiinodesse jõudis. Mäng on 6×4 formaadis ning võitmiseks tuleb saada korraga ekraanile 5 (kõrgema väärtuse korral) või 7 (madalama väärtuse korral) identset sümbolit. Viimaste asukoht pole oluline ehk loogika on sarnane näiteks slotikale Gates of Olympus.

Tavaliste sümbolite seas langevad aeg-ajalt rullikutele ka krabid. Need võivad olla tavasuuruses (1 positsioon rullikult), suured (2×2 positsiooni) või kolossaalsed (3×3 positsiooni). Esimesed võivad tuua kuni 10-, teised kuni 100- ning kolmandad koguni kuni 1000-kordse võidu.

Samas – nagu nimigi ütleb – ei piisa krabi ilmumisest rullikutele, vaid see tuleb ka “kinni püüda”. Selleks ilmuvad aeg-ajalt rullikutele sinised ja punased laevad. Sinised muudavad üksikuid positsioone rullikutel “lõksudeks” (korraga 1-3 tk.), punase laeva ilmumise ajal algab aga krabipüük ehk lisakeerutused kuni selleni, mil ühtegi uut krabi enam “lõksu” ei kuku. Boonusfunktsiooni lõpus “korjatakse” veest välja kõik selle keerutuse ajal “lõksu jäänud” krabid ning “lõksud” muutuvad taas tavalisteks positsioonideks.

Loogika ütleb, et mida rohkem on ekraanil “lõkse”, seda suuremad on võiduvõimalused. Tõsi, nii ta ongi. Kolossaalsete krabide püüdmiseks on lausa hädavajalik, et ekraan oleks kas täielikult või vähemalt väga suures osas “lõksudega” kaetud. Kui “lõksu” jääb vaid osa krabist, siis laguneb suur krabi neljaks ning kolossaalne krabi üheksaks tükiks. Mõlemad juhul saab mängija teatava võidu, mis pole aga kaugeltki nii suur, kui õnnetuks saada terve krabi “lõksu” püüdmise järel.

Mäng on keskmise volatiilsusega ning sobib pigem neile, kes ei unista päris sekundiga miljonäriks saada. Nii on maksimaalne võit vaid 1191-korne algpanus, seega minimaalse panuse (10 senti) korral vaid napilt üle saja euro. Lisaks krabipüügi funktsioonile pakub Crab Trap ka boonusmänge, mida saab 3-6 skätteri korral. Boonusmänge saab mitmes kasiinos (kuid mitte kõigis!) ka osta.

Crab Trap on krabipüügi teemaline NetEnti slotikas

Juuli mäng – Vegas Mega Spin

High Limit Studio slotikas Vegas Spin valmis õigupoolest juba juuni viimastel päevadel, kuid Eesti kasiinodesse jõuab ta järk-järgult juuli alguses. Esimesena sai seda muide proovida Pafis.

Vegas Mega Spin on keskmise volatiilsusega slotikas, kus mistahes võidu peaks tooma 28% sinu poolt tehtud keerutustest. Kõige paremal juhul võib hittida kuni 5500-kordse võidu. Panused algavad 25 sendist, maksimaalselt võib mängu panna 40 eurot. Mängu formaat on klassikaline 5×3.

Vegas Mega Spin on väga lihtne, kuid samas põnevate boonusmängudega slotikas. Kolm skätterit keskmistel rullikutel annab 10 tasuta spinni, mille käigus on võimalik saada suuremaid võite. Väga olulist tähendust omab dollari (collector) märk. See korjab kokku kõik rullikutele maandunud žetoonide taga olevad rahalised võidud (juhul kui neid on) või käivitab boonusmängu (kui esimesel rullikul on vastav sümbol). Eriti heal juhul võid saada nii portsu rahalisi võite kui ka boonusmängu kauba peale.

Boonusmängus satud õnnerattale, kus võid saada rahalise võidu või ühe kolmest Jackpotist. Neist suurim on sinu 5000-kordne algpanus! Samuti võib õnneratas tuua sulle Link & Win boonusmängu, mille eesmärgiks on püüda ekraanile võimalikult palju (ning suuri) rahalisi võite.

Vegas Mega Spin ühendab mitme slotimängu boonusfunktsioonid ning pakub seetõttu palju põnevust. Kuigi mäng näeb esmapilgul välja nagu oleks ta valminud 2013., mitte 2023. aastal, siis proovimist tasub ta kindlasti.

Vegas Mega Spin on 2023. aasta juulis Eestisse jõudnud slotikas

Juuni mäng – Viking Runecraft Acopalypse

Täpselt esimesel juunil käivitas Rootsi mängutootja Play’ N Go uue kobarapõhise slotika Viking Runecraft Acopalypse. Sarnaselt näiteks Reactoonzile toob siingi võidu viies samast sümbolist koosnev kobar, kusjuures kobara täpne asukoht pole oluline. Mängu formaat on 7×7 ning mänguvälju seega 49.

Iga mäng (tinglikult “keerutus) jätkub seni, kuniks ekraanile ei tule enam ühtegi võitvat kombinatsiooni ei tule. Nii võivad mõned mängud kesta päris kaua ning kui õnnestub saada kokku 65 võitvat sümbolit (ühe mängu kohta), käivitub eriline Ragnarök tasuta keerutus.

65 võitva sümboli kogumine on mõistagi väga raske, kuid mängus on õnneks palju boonulisafunktsioone, mis käivituvad kas täiesti juhuslikult ning mingi vaheeesmärgi saavutamise järel käivituvaid lisafunktsioone. Need muundavad ja lisavad tavalisi sümboleid või WILD-e, aidates nii eesmärgile lähedale jõuda. Ragnarök keerutus tähendabki ühte lisamängu, mille käigus kasutatakse nelja erinevat boonusfunktsiooni. Mängus on ka kordistajad ning WILD-ide kogumine. Üliheal juhul võib see tähendada vägagi kõrgeid võite.

Viking Runecraft Acopalype slotikal on keskmisest kõrgem volatiilsus. Õnneks aga mitte ülikõrge ning mäng ei muutu seetõttu igavaks. Eriti vinge on aga see, et panustada saab kõigest 5 sendiga (maksimumpanus on 100 eurot)! Neile, kes tahavad lihtsalt ajaviiteks mängida, jätkub mängurõõmu kauemaks.

Viking Runecraft Acopalypse on juba saanud mängufoorumites palju kõrgeid hindeid, seda tänu nii madalale miinimumpanusele kui põnevatele võimalustele. Kui “kobaramängud” sulle sobivad, siis on Viking Runecraft Acopalypse kindlasti üks suve alguse parimaid valikuid. Mängida saab seda sisuliselt kõikides korralikes Eesti online-kasiinodes.

Viking Runecraft Acopalypse slotimäng

Mai mäng – Alexander The Great World Conqueror

Aleksander Suur (tuntud ka kui Makedoonia Aleksander) oli üks antiikaja kuulsamaid ja edukamaid väejuhte. Ta suutis vallutada pea kogu Lähis-Ida ja Kesk-Aasia, lisaks ka tükikese Euroopat ja Aafrikat. Tema vallutustel põhineb ka Red Tigeri slotimäng Alexander The Great World Conqueror.

Tegemist on igati sobiliku mänguga neile, kes armastavad väikeseid panuseid. Need jäävad vahemikku 0,10 € kuni 10 €. Mängul on kõrge volatiilsus ning enam kui 10 tuhande kordne maksimaalne võit. Keskmine tagasimakse mängijatele aga üsna tavapärane 95,75%.

Mis muudab selle mängu aga eriliseks? Eelkõige formaat, mis Aleksanderi vallutuste järel muutub. “Vallutused” suurenevad ekraanile ilmuvate Aleksander Suure sümbolite tagajärjel, kokku on mängus neli erinevat faasi. Alustakse 3×5 formaadis, pärast Egiptuse “alistamist”on formaar 5×4, pärast Babüloonia vallutamist 6×4 ning viimaks (Päris allutamise järel) koguni 6×5. Iga faasiga suureneb võiduliinide arv ning mäng muutub põnevamaks. See ei tähenda küll suuremaid võiduvõimalusi ega kõrgemat väljamakse protsenti.

Mängus on ka tasuta keerutused, mis käivitavad kolme skätteri korral. Iga skätteri taga peitub 1-7 tasuta spinni, seega võib mängija saada teoorias 3-21 tasuta keerutust. Meie umbes 30-minutilise testmängu jooksul saime kolm boonusmängu, vastavalt 12, 16 ja 9 tasuta spinniga. Kui boonusmängu jooksul ilmub ekraanile täiendav(aid) skätter(eid), saab mängija igaühe peale 1-7 tasuta spinni juurde. Kuigi suuri võite boonusmängud küll ei pakkunud, sest meie näitel oli keskmine võit umbes 40x algpanus.

Alexander The Great World Conqueror slotimäng

Aprilli mäng – Ronin’s Honour

Ka aprilli “kuu mänguks” oleme valinud ühe Play’N Go slotika. Mis teha, eestlastele selle mängutootja slotikad lihtsalt meeldivad. Ja Ronin’s Honour on silmaspaistev mäng eelkõige just selle poolest, et seal algavad panused vaid viiest sendist. Seejuures ei tähenda see sugugi, et käikski mõttetu ja igav sendisaagimine. Ronin’s Hounour volatiilsus on kõrge ning üksainus keerutus võib tuua kuni 30 000-kordse võidu. Seega võib sinu viiest sendist saada koguni 1500 eurot!

Mäng on idamaise temaatikaga ning kui sind ei erutavad aasiapärased kiljatused, mõõgad ja ninjad, siis oled kindlasti õiges kohas. Mängu formaat on klassikaline 5×3 ning võiduliine on 243. Need võivad ka splittida, suurendades võiduliinide arvu 59 049-ni, täpselt nagu Megaways mängudes. Mängus on kaheksa tavalist sümbolit, skätterid ning kahte tüüpi WILD-id.

Ronin’s Honour slotikale lisavad põnevust Mystery Mask sümbolid, mis võivad muutuda erinevateks sümboliteks, sealhulgas ka kogu rullikut katvateks WILD-ideks. Vähemalt kolm skätterit annab boonusmängu, mis kujutab endast võitlust kahe naisninja vahel. Nii Roninil kui tema kurjal vastasel Hannya’l on kolm elu. Kui ekraanile ilmub suur Ninja Wild ning see splititakse, siis kaotab elu Hannya. Kui mitte, siis kaotab Ronin. Oma kangelasele tasub igal juhul pöialt hoida, sest kui Ronin võidab, antakse mängijale täiendav suurepäraste võiduvõimalustega laienev Hannya tasuta keerutus.

Kokkuvõttes pole Ronin’s Honour küll ülearu põnev mäng, kuid võimalus keerutada vaid 5 sendiga peaks meeldima kõigile, keda huvitab pikalt ja odavalt mängida. Seejuures võib ka täiesti korralikult võita!

Ronin’s Honour slotimäng Play' N Go-lt

Märtsi mäng – Moon Princess Trinity

Play’ N Go Moon Princess slotikad on meid lõbustanud juba alates 2017. aastast. Viimane uuendus oli Moon Princess 100 mullu kevadel, mis jõudis tollal samuti meie “kuu mängude” nimekirja. 2023. aasta märtsi teises pooles on lisandumas tänavune uuendus Moon Princess Trinity. Tegelikult saab seda juba mängida Enlabsi kasiinodes (Eestis näiteks Optibetis).

Kuna Moon Princess on paljudele juba tuttav, siis kogu mängu me ümber jutustama ei hakka. Peatume hoopis selle iseärasustel ning uuendustel. Kuigi mängu üldine käik on sama mis eelkäijatel, on selles siiski palju uudsusi. Esiteks saab mängida ka 0,10 € panusega, mis peaks kindlasti paljudele meeldima. Teine oluline uuendus puudutab aga boonusmänge. Kui eelmistes Moon Princess mängudes oli eraldi n.ö. “väike” ja “suur boonusmäng”, siis nüüd ainult üks boonusfunktsioon.

Selle käivitamiseks tuleb koguda ühe mängu jooksul vähemalt kuus printsessi võidusümbolit. Neid saab võitvate kombinatsioonide eest, kus sisaldub vähemalt kolm printsessi sümbolit. Et see kujuneks hõlpsamalt, on mängus jätkuvalt nii kolm lisafunktsiooni, võidujärgne sümbolite asendus kui ka WILD-id. Ikkagi võib see tunduda raskem kui varasemates Moon Princess mängudes (seal piisas “väikese boonusmängu” käivitamiseks kolmest võidusümbolist). Samas ei eemaldata Moon Princess Trinitys jällegi WILD-e teiste sümbolite asenduse korral, mis aitab eesmärki märksa lihtsamalt täita.

Boonusfunktsiooni ajal käivituvad kõik kolm lisafunktsiooni (sümbolite asendus, lisawildid ja sümbolite elimineerimine). Kui mängijal õnnestub nende abil mänguväli täielikult “puhastada”, käivitub boonusfunktsioon uuesti. Kuid kõige parem on asja juures see, et mäng algab eelmise funktsiooni maksimumkordistajaga, mis jätkab kasvamist. Seega – mida rohkem järjestikkusi boonusfunktsioone käivitada õnnestub, seda suuremaks ka võimalikud võidud kasvavad.

Moon Princess Trinty maksimaalne võit on 4000x algpanus, mis on pisut väiksem kui eelmistel Moon Princess mängudel. Volatiilsus on aga endiselt väga kõrge, seega ei tasuks igast keerutusest võite oodata. Ka boonusfunktsiooni käivitumine ei juhtu just väga sageli.

Moon Princess Trinity on 2023. aasta Play' N Go slotikas

Veebruari mäng – Tropicool 2

Ametlikult 7. veebruaril, kuid valitud kasiinodes pisut varem lanseeritud Tropicool 2-l on kõik eeldused saada vähemalt ELK Studios menukaimaks slotikaks. Tropicool 2 sisaldab kõike, mida slotisõbrad ootavad. Mäng on põnev, seal on palju lisavõimalusi ning vidinaid, graafika ja helid on viimase peal ning lõppude lõpuks saab ka tõsiselt “gämmelda”.

Mängu formaat on 6×6 ning põhirullikute “kohal” liiguvad ka erinevad lisasümbolid, mis võivad samuti põhirullikutele kukkuda. Nende seas leidub nii wilde, sümbolite laiendusi, erifunktsioonidega elukaid kui juhuslikke sümboleid. Boonusmängudes ka kordistajaid ja lisakeerutusi. Just lisasümbolid teevad Tropicool 2 mängu eriti põnevaks ning haaravaks.

Mängu keskmine RTP on 94%, mis jääb konkurentidele pisut alla. Tropicool 2 on kõrge volatiilsusega mäng, kuid üheainsa keerutusega võib saada koguni 25 000-kordse võidu. Boonusmängus on kuus tasuta keerutust võimendatud võiduvõimalustega.

Mõnedes kasiinodes (kuid mitte kõigis!) on kasutusel ka X-iter funktsioon, mis võimaldab “osta” suuri sümboleid (10x algpanus), boonusmängu (100x algpanus) kui ka super-boonusmängu koos võitude kõrgema stardikordistajaga (500x algpanus). X-iteriga mängimine on tõeliselt äge, kuid ole ettevaatlik – see võib põhjustada kiiret sõltuvust nagu ka kogu mäng ise. Pole kahtlust, et Tropicool 2 on 2023. aasta veebruari üks põnevamaid slotikaid maailmas!

Tropicool 2 ELK Studios mäng

Jaanuari mäng – Cash a Cabana

Cash a Cabana on vahetult peale aastavahetust valminud eestlaste lemmiktootja Play’ N Go slotikas. Mäng on keskmisest kõrgema, kuid siiski mitte väga kõrge volatiilsusega. RTP-d saab seadistada 84,20 % – 96,10 % vahele, mis on üsna suur vahemik. Seepärast oleks soovitav enne mängima alustamist vaadata, millist keskmist tagastuse protsenti sinu lemmikkasiino pakub. Juhul kui see jääb maksimaalsele alla, siis tasub lihtsalt kasiinot vahetada. Näiteks Coolbetis pakutakse kindlasti maksimaalset, 96,20%-list RTP-d.

Cash a Cabana sobib hästi neile, kes soovivad mängida väga pisikeste panustega. Keerutada saab nimelt ka 5 sendiga (!), kuigi maksimumpanus ulatub saja euroni. Võiduliine on 20. Mängu formaat on klassikaline 5×3 ning maksimaalne võit 10 000-kordne algpanus. Tõsi, selle saamise võimalus on väiksem kui üks saja miljoni vastu…

Metsikud ja kordajad segunevad, et luua Cash-A-Cabana peenemaid hetki. Wildid on olemas kõigil rullikutel ja kui üks tabab, laieneb see täisrulliks Copa Girli metsikuks. Nagu tavaliselt, võivad wildid asendada kõiki tavalisi tasulisi sümboleid. Põhimängus annavad Copa Girl wildid garanteeritult võidu ja aktiveerivad ka x2 kordaja, mida rakendatakse keerutuse kõikidele võitudele. Põhimängus võib ilmuda ainult 1 metsik.

Mängule lisavad põnevust WILD-id, mis laienevad Copa Girlina terve rulliku ulatuses. Baasmängus tähendab see kindlat võitu koos võidukordistajaga 2. Kui baasmängus ilmub korraga rullikutele vaid üks Copa Girl, siis boonusmängus (sinna jõudmiseks on vaja kolme skätterit) kuni kolm. Veelgi enam – boonusmängus suurendab iga Copa Girl võidukordistajat kuni 20-ni. Nii võib tulla vägagi suuri võite. Boonus koosneb 10 tasuta keerutusest ning iga skätter annab boonusmängu ajal kaks spinni juurde.

Cash a Cabana on mõnusalt värvikirev mäng, ainsaks suuremaks miinuseks võib-olla vast see, et pole võimalik boonust osta. Mängida saab seda juba enamikes Eesti internetikasiinodes. Kui tahad olla kindel maksimaalses võimalikus tagasimakses, siis tee seda Coolbet Eesti lehel.

Cash a Cabana Play N' Go slotimäng