COVID pani Läti kasiinodele korraliku põntsu

COVID pandeemia on avaldanud kõikjal maailmas olulist mõju ka hasartmängusektorile. Ühelt poolt on see tähendanud kasiinode (ajutist) sulgemist, teisalt aga suurendanud online-mängude käivet.

Läti

Kui Eestis on olnud üldiselt leebed piirangud ning kasiinode sulgemine pole mullu ka väga pikk, siis lõunanaabrid on käitunud märksa resoluutsemalt. 2020. aasta kevadel pandi kinni kogu Läti hasartmängusektor, sealhulgas ka netikasiinod.

Kui vaadata numbreid, siis 2018. aastal teenis Läti hasartmängusektor 277 miljonit ning 2019. aastal 307 miljonit eurot puhastulu, kuid 2020. aastal pudenes kõikide mängukorraldajate taskusse kõigest 160 miljonit.

Iseäranis karm oli teine kvartal, mil kasiinode tulud langesid umbes 10 ning kaughasartmängude omad 3 korda. Võrreldes eelneva kahe aastaga ei saanud kasiinod õiget hoogu sisse ka ülejäänud kvartalites – kolmandal kaotati pea pool ning neljandal üle 70% käibest. Kaughasartmängutulud küll suurenesid 20-30%, eriti uhke oli neljas kvartal, mil need viimaks ületasid ka maapealsete kasiinode omi.

Eesti ja Läti turg pole identsed

Eestis ning Läti on küll naabrid, kuid kahe riigi hasartmänguturud suhteliselt erinevad. Lätis on üle 300 mängusaali (Eestis alla 50) ning siiani on mänguautomaadid maapealsetes kasiinodes toonud ligikaudu 80% kogu hasartmängusektori puhastulust. Kuigi Riias asub Evolution Gamingu mängustuudio ning Baltikumi ühe suurima operaatori Optibeti peakontor, on online-mängud märksa väiksema populaarsusega kui Eestis. Ka mängulaudade käive on vaid 6-7% automaatide omast ning bingosaalide ja spordibaaride numbrid suisa olematud.

Oluline on märkida, et hasartmängutulu arvestatakse põhimõttel panused miinus võidud ning see ei väljenda hasartmänge pakkuvate firmade puhastulu. Ettevõtete lõplik tulemus sõltub ka maksudest ning paljudest teistest kuludest nagu näiteks personali-, turundus- või üürikulud. Seega tõi COVID-19 pandeemia nii mõnelegi firmale kokkuvõttes hoopis kopsaka kahjumi.

⇪ LÄTI FÄNNID ON OODATUD PROOVIMA KARUTAPJA SLOTIKAT!Kliki siia mängu alustamiseks!

Loe ka neid artikleid

Eesti kasiinod – uudised, tasuta spinnid, boonuskoodid ja parimad online kasiino mängud

Sellelt lehelt leiad alati värske ning kontrollitud info Eesti kasiinode kohta, sealhulgas (sissemakseta) tasuta spinnid, boonuskoodid, kasiinode sõltumatud ülevaated ja mängude tutvustused. Samuti saad vastused küsimustele, kuidas kasiinos võita või spordiennustuse ja pokkeriga raha teenida. Me kirjutame ausalt elumuutvatest jackpottidest ning Eesti mängijate suurimatest lotovõitudest.

 

Lisaks kasiino pakkumistest kirjutamisele loob Kasiino 21 ka palju muud sisu. Sa leiad siit põnevat lugemist live-kasiinodest, hasartmänguärist, mängutootjatest, bingost, kasiinode töötajatest ning põnevatest inimestest, keda võib kasiinodes kohata. Aga me ei varja ka liigse ja kontrollimata mängimisega kaasnevat probleemi, milleks on hasartmängusõltuvus. Abi saamiseks pöördu Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusesse või helista 15410.

 

Seda lehte pole loonud mõni suvaline (välismaine) reklaamiagentuur, vaid tavalised Eesti mängijad, kes ka ise meie lehel reklaamitavates kasiinodes mängivad. Nii võid leia meie lehelt palju unikaalseid pilte slottidest ja kasiino võitudest, mis kõik väiksestele panustele mängides reaalselt saadud!

 

Pane tähele, et Kasiino 21 ei ole hasartmängude korraldaja ega vastuta meie lehel reklaamitavate ettevõtete tegevuse eest (loe siit täpsemalt vastutuse kohta). Meie veebilehel paiknevad lingid suunavad Su edasi vastava online-kasiino veebilehele, kust leiad kogu vaja info ning kampaaniate tingimused. Me hindame sinu privaatsust (klikka, et avada meie privaatsuspoliitika).

Mängi vastutustundlikult

Me austame Eesti seadusi ning reklaamime ainult Eestis litsentseeritud kasiinode reklaame, kus võidetud rahalt pole vaja tasuda tulumaksu. Ära mängi kasiinodes raha teenimise eesmärgil ning arvesta, et Sa võid panustatud raha kaotada. Samuti ole teadlik sellest, et hasartmängud võivad põhjustada sõltuvust. Probleemide korral määra endale kaotuse limiidid ning kaalu enesevälistust või asjatundjatelt abi otsimist. Soovime sulle turvalist mängimist ning palju häid emotsioone!