COVID pani Läti kasiinodele korraliku põntsu : Ettevõtete käive ja riigi maksutulu langes kordades

COVID pandeemia on avaldanud kõikjal maailmas olulist mõju ka hasartmängusektorile. Ühelt poolt on see tähendanud kasiinode (ajutist) sulgemist, teisalt aga suurendanud online-mängude käivet.

VOCID pandeemia mõju Läti kasiinodele

COVID pandeemia algas laialdaste piirangutega

COVID-pandeemia tähendas olulisi piiranguid tervele meelelahutusektorile kogu maailmas. Seda oli selgelt näha ka Eestis, kus kasiinod mõneks ajaks suleti. Lõunanaabrid käitusid aga COVID-i pandeemia alguses märksa resoluutsemalt. 2020. aasta kevadel pandi kinni kogu Läti hasartmängusektor, sealhulgas ka netikasiinod ning pokker.

Kui vaadata numbreid, siis 2018. aastal teenis Läti hasartmängusektor 277 miljonit ning 2019. aastal 307 miljonit eurot puhastulu, kuid 2020. aastal pudenes kõikide mängukorraldajate taskusse kõigest 160 miljonit.

Iseäranis karm oli teine kvartal, mil kasiinode tulud langesid umbes 10 ning kaughasartmängude omad 3 korda. Võrreldes eelneva kahe aastaga ei saanud kasiinod õiget hoogu sisse ka ülejäänud kvartalites – kolmandal kaotati pea pool ning neljandal üle 70% käibest. Kaughasartmängutulud küll suurenesid 20-30%, eriti uhke oli neljas kvartal, mil need viimaks ületasid ka maapealsete kasiinode omi.

⇪ LÄTI FÄNNID ON OODATUD PROOVIMA KARUTAPJA SLOTIKAT! Kliki siia mängu alustamiseks!

Eesti ja Läti turg pole identsed

Eestis ning Läti on küll naabrid, kuid kahe riigi hasartmänguturud suhteliselt erinevad. Lätis on üle 300 mängusaalid (Eestis alla 50) ning siiani on mänguautomaadid maapealsetes kasiinodes toonud ligikaudu 80% kogu hasartmängusektori puhastulust. Kuigi Riias asub Evolution Gamingu mängustuudio ning Baltikumi ühe suurima operaatori Optibeti peakontor, on online-mängud märksa väiksema populaarsusega kui Eestis. Ka mängulaudade käive on vaid 6-7% automaatide omast ning bingosaalide ja spordibaaride numbrid suisa olematud.

Oluline on märkida, et hasartmängutulu arvestatakse põhimõttel panused miinus võidud ning see ei väljenda hasartmänge pakkuvate firmade puhastulu. Ettevõtete lõplik tulemus sõltub ka maksudest ning paljudest teistest kuludest nagu näiteks personali-, turundus- või üürikulud. Seega tõi COVID-19 pandeemia nii mõnelegi firmale kokkuvõttes hoopis kopsaka kahjumi.

2021. aasta kasiinotrendid Eestis viitasid, et COVID on küll tõsine probleem, kuid mitte ületamatu. Olgugi, et Eestis ollakse kasiinode avamisega ettevaatlik, läheb äri kenasti edasi. Õnneks saab internetis kenasti edasi mängida. Leia sulle sobiv mängukoht ning uuri, kui suur on hetkel Nutz boonus.