Peamised kasiinotrendid Eestis aastal 2021

Eesti online kasiinode turul tegutseb 2021. aasta kevadel juba ligikaudu 20 operaatorit, kellest mitmele kuulub enam kui üks bränd. Seejuures pole kuskilt näha, et üldine hoog pidurduks, pigem tuleb uusi tegijaid aina juurde. Millised kasiinotrendid meid ootavad?

Online kasiinod Eestis, nende tegevus ja ärilised eesmärgid

Suuremast osast mängukorraldajatest pole enamik Eesti inimesi tõenäoliselt kuulnudki ning ka mängijatele pole kaugeltki kõik brändid tuttavad. Mõne ettevõtte jaoks polegi see eesmärgiks, kuigi teised üritavad jälle võimalikult palju reklaami teha, et ennast üldsusele tutvustada.

Viis peamist kasiinotrendi Eestis

Millised võiksid aga olla 2021. aasta peamised trendid Eesti kaughasartmängude turul ning millises suunas võiks online-kasiinode turg sel aastal liikuda? Kasiino21 hinnangul tasub pöörata tähelepanu viiele asjale:

1. Ettevõtete arv jätkab suurenemist. See tähendab, et uusi online-kasiinosid tuleb aina juurde, samuti suureneb pidevalt ka nn. affiliate-lehtede arv. Eestis on lihtsalt niivõrd liberaalne ning hea maksukeskkond, et ka väiksematel tegijatel on olemas kõik võimalused “ellu jääda”, mis mujal oleks ilmvõimatu. Lähiriikides on ainuüksi litsentsitasud niivõrd kõrged, et Eesti turu väiksust arvestades poleks neil kunagi võimalust kasumisse jõuda. Teisalt eeldavad aga paljud valdkonda hästi tunduvad inimesed, et hoolimata konkurentsi suurenemisest koondub turg tegelikult aina enam suuremate tegijate kätte.

2. Kliente otsitakse (ka) välismaalt. Jätkuks eelmisele punktile: Eesti litsents on igatpidi kasulik asi, sest võimaldab toimetada üsna vabalt ka paljudes teistes riikides, sealhulgas nendes Euroopa Liidu riikides, kus kaughasartämngude litsentseerimine on siiani lapsekingades ning äri toimib n.ö. “hallis alas”. Pole vähimatki kahtlust, et suur osa Eesti online-kasiinodest on tegelikult suunatud peaasjalikult hoopis kordades suuremale Soome turule.

3. Sektori üldtulud kasvavad. Kahtlemata on just online-kasiinod COVID-19 pandeemiast kõige rohkem kasu lõiganud, sest maapealsetes kasiinodes käimine on olnud juba enam kui aasta kas raskendatud või suisa keelatud. Selle aja jooksul on kliendid saanud suurepärase võimaluse online-kasiinode tutvumiseks ning paljud neist veendunud, et tegelikult ongi online-kasiinod hoopis paremad: seal on rohkem mänge, kõrgemad võiduprotsendid, paremad kampaaniad ja kaugelt enam privaatsust. Miks peaksid nad nüüd üldse maapealsetesse mängukohtadesse tagasi pöörduma? Koos online-kasiinodega lõikavad tulu ka neid ümbritsevad, peamiselt reklaamiga tegelevad ettevõtted (“affiliate-lehtedest” kuni TV-ni välja).

4. Kiirkasiinode arv suureneb.2021. aasta kevadel tegutseb Eestis juba ligikaudu kümmekond nn. kiirkasiinot, kus pole vaja kontot luua ning sisse- ja väljamaksed toimivad hetkega. Kahtlemata on tegemist väga mugava lahendusega, olgugi, et mängukorraldajate jaoks on sellise teenuse pakkumine võrdlemisi kulukas. Pea kõik uued kasiinod põhinevad “pay and play” põhimõttel ning ka vanad tegijad (näiteks Coolbet) on selle süsteemi kasutusele võtnud. Teine lahendus on luua “vana kooli kasiino” kõrvale “uus kiirkasiino” ning ka neid näiteid on küllaga. Betsafe > SuperCasino, Paf > Noaccountbet, Optibet > Nutz…

5. Mängijapõhised pakkumised. Mängukorraldajad liiguvad aina enam selles suunas, et promod ja pakkumised pole enam üldised, vaid mängijapõhised. Eelkõige hoitakse sellega eemal elukutselised spordiennustajad, kuid ka pokkeriprofid ning need kasiinokliendid, kes mängivad ainult kampaaniate olemasolul. Seevastu neile, kes lihtsalt armastavad kasiinos aega veeta ning erinevaid slotikaid proovida, on tegemist selgelt hea uudisega, sest nad saavad rohkem boonuseid, tasuta spinne, cashbacki ja muud meelehead. Selles suunas liigub juba ammu Eesti turu suurim tegija OlyBet, kuid alates sellest aastat kindlasti ka näiteks Betsafe.

⇪ LOE SIIT KÕIKIDE EESTI ONLINE-KASIINODE ÜLEVAATEID

Loe ka neid artikleid

Eesti kasiinod – uudised, tasuta spinnid, boonuskoodid ja parimad online kasiino mängud

Sellelt lehelt leiad alati värske ning kontrollitud info Eesti kasiinode kohta, sealhulgas (sissemakseta) tasuta spinnid, boonuskoodid, kasiinode sõltumatud ülevaated ja mängude tutvustused. Samuti saad vastused küsimustele, kuidas kasiinos võita või spordiennustuse ja pokkeriga raha teenida. Me kirjutame ausalt elumuutvatest jackpottidest ning Eesti mängijate suurimatest lotovõitudest.

 

Lisaks kasiino pakkumistest kirjutamisele loob Kasiino 21 ka palju muud sisu. Sa leiad siit põnevat lugemist live-kasiinodest, hasartmänguärist, mängutootjatest, bingost, kasiinode töötajatest ning põnevatest inimestest, keda võib kasiinodes kohata. Aga me ei varja ka liigse ja kontrollimata mängimisega kaasnevat probleemi, milleks on hasartmängusõltuvus. Abi saamiseks pöördu Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusesse või helista 15410.

 

Seda lehte pole loonud mõni suvaline (välismaine) reklaamiagentuur, vaid tavalised Eesti mängijad, kes ka ise meie lehel reklaamitavates kasiinodes mängivad. Nii võid leia meie lehelt palju unikaalseid pilte slottidest ja kasiino võitudest, mis kõik väiksestele panustele mängides reaalselt saadud!

 

Pane tähele, et Kasiino 21 ei ole hasartmängude korraldaja ega vastuta meie lehel reklaamitavate ettevõtete tegevuse eest (loe siit täpsemalt vastutuse kohta). Meie veebilehel paiknevad lingid suunavad Su edasi vastava online-kasiino veebilehele, kust leiad kogu vaja info ning kampaaniate tingimused. Me hindame sinu privaatsust (klikka, et avada meie privaatsuspoliitika).

Mängi vastutustundlikult

Me austame Eesti seadusi ning reklaamime ainult Eestis litsentseeritud kasiinode reklaame, kus võidetud rahalt pole vaja tasuda tulumaksu. Ära mängi kasiinodes raha teenimise eesmärgil ning arvesta, et Sa võid panustatud raha kaotada. Samuti ole teadlik sellest, et hasartmängud võivad põhjustada sõltuvust. Probleemide korral määra endale kaotuse limiidid ning kaalu enesevälistust või asjatundjatelt abi otsimist. Soovime sulle turvalist mängimist ning palju häid emotsioone!