Peamised kasiinotrendid Eestis aastal 2021 : Kas uusi tegijaid tuleb juurde ning mis meid ootab?

Anname hinnangu sellele, millised võiksid olla kasiinotrendid Eestis 2021. aastal. Mida võiks oodata ning kuhu Eesti kasiinoturg sel aastal liigub?

Kasiinotrendid Eestis 2021 aastal

TOP 5 kasiinotrendid Eestis

Eesti online-kasiinode turul tegutseb 2021. aasta kevadel juba ligikaudu 20 operaatorit, kellest mitmele kuulub enam kui üks bränd. Seejuures pole kuskilt näha, et üldine hoog pidurduks, pigem tuleb uusi tegijaid aina juurde. Mis meid aga ees ootab?

1. Ettevõtete arv jätkab suurenemist

See tähendab, et uusi online-kasiinosid tuleb aina juurde, samuti suureneb pidevalt ka nn. affiliate-lehtede arv. Eestis on lihtsalt niivõrd liberaalne ning hea maksukeskkond, et ka väiksematel tegijatel on olemas kõik võimalused “ellu jääda”, mis mujal oleks ilmvõimatu. Lähiriikides on ainuüksi litsentsitasud niivõrd kõrged, et Eesti turu väiksust arvestades poleks neil kunagi võimalust kasumisse jõuda. Teisalt eeldavad aga paljud valdkonda hästi tunduvad inimesed, et hoolimata konkurentsi suurenemisest koondub turg tegelikult aina enam suuremate tegijate kätte.

2. Kliente otsitakse (ka) välismaalt

Jätkuks eelmisele punktile: Eesti litsents on igatpidi kasulik asi, sest võimaldab toimetada üsna vabalt ka paljudes teistes riikides, sealhulgas nendes Euroopa Liidu riikides, kus kaughasartämngude litsentseerimine on siiani lapsekingades ning äri toimib n.ö. “hallis alas”. Pole vähimatki kahtlust, et suur osa Eesti online-kasiinodest on tegelikult suunatud peaasjalikult hoopis kordades suuremale Soome turule.

3. Sektori üldtulud kasvavad

Kahtlemata on just online-kasiinod COVID-19 pandeemiast kõige rohkem kasu lõiganud, sest maapealsed kasiinod on pidanud mängimist piirama või suisa uksi sulgema. Selle aja jooksul on kliendid saanud suurepärase võimaluse online-kasiinode tutvumiseks ning paljud neist veendunud, et tegelikult ongi online-kasiinod hoopis paremad: seal on rohkem mänge, kõrgemad võiduprotsendid, paremad kampaaniad ja kaugelt enam privaatsust. Miks peaksid nad nüüd üldse maapealsetesse mängukohtadesse tagasi pöörduma? Koos online-kasiinodega lõikavad tulu ka neid ümbritsevad, peamiselt reklaamiga tegelevad ettevõtted (“affiliate-lehtedest” kuni TV-ni välja).

4. Kiirkasiinode arv suureneb

2021. aasta kevadel tegutseb Eestis juba ligikaudu kümmekond nn. kiirkasiinot, kus pole vaja kontot luua ning sisse- ja väljamaksed toimivad hetkega. Kahtlemata on tegemist väga mugava lahendusega, olgugi, et mängukorraldajate jaoks on sellise teenuse pakkumine võrdlemisi kulukas. Pea kõik uued kasiinod põhinevad “pay and play” põhimõttel ning ka vanad tegijad (näiteks Coolbet) on selle süsteemi kasutusele võtnud. Teine lahendus on luua “vana kooli kasiino” kõrvale “uus kiirkasiino” ning ka neid näiteid on küllaga. Näiteks Betsafe > Jalla Casino, Paf > X3000, Optibet > Nutz…

5. Mängijapõhised pakkumised

Mängukorraldajad liiguvad aina enam selles suunas, et promod ja pakkumised pole enam üldised, vaid mängijapõhised. Eelkõige hoitakse sellega eemal elukutselised spordiennustajad, kuid ka pokkeriprofid ning need kasiinokliendid, kes mängivad ainult kampaaniate olemasolul. Seevastu neile, kes lihtsalt armastavad kasiinos aega veeta ning erinevaid slotikaid proovida, on tegemist selgelt hea uudisega. Mängijaid ootavad kasiino boonused, tasuta spinnid, cashback ja muud toredad hüved.