Dead or Alive : Saloon & Äge reaalajas mäng koos maagiliste kaartidega

Dead or Alive : Saloon on 2022. aasta novembris valminud Evolutioni live-mäng. Mängul on kena 97%-line keskmine tagasimakse ning võite kergitavad maagilised kaardid.

Dead or Alive : Saloon on vesterniteemaline live-kasiinomäng

Dead or Alive : Saloon mängu käik

Esiteks mainimine ära, et hoolimata nimelisest identsusest pole Dead or Alive Saloon kuigivõrd seotud samanimelise slotikaga Dead or Alive. Aga see selleks.

Erinevalt enamikest teistest laialt levinud live-mängudest puuduvad Dead or Alive : Saloon mängus õnneratas ja kuulikesed, vaid mäng käib kaartidega. Mängija ülesandeks on arvata ära, milline kaart järgmisena pakist võetakse. Juhul kui see õnnestub, teenib mängija 20-kordse väljamakse.

Soovi korral võib panustada korraga mitmele kaardile või ka kõikidele kaartidele. Kuigi panuste tegemiseks on aega vähe, saab sellega üldiselt ilusti hakkama. Näiteks saab valida korraga kõik ühe tugevuse kaardid (näiteks kõik üheksad), kõik samas mastist kaardid (näiteks ristid) või üldse kõik kaardid. Mõistagi on mängus ka auto-play funktsioon.

Kuna kaarte on kaardipakis 52, siis tundub 20-kordne väljamakse esmapilgul täieliku “koorimisena”. Õnneks see siiski nii ei ole. 52 võidukaardi (kõik tavalised kaardid) kõrval on pakis ka 52 boonuskaarti:

– 20 kaarti 20x kordistajaga

– 19 kaarti 30x kordistajaga

– 3 kaarti 50x kordistajaga

– 1 kaart 100x kordistajaga

– 3 “duubel-kaarti”

– 6 “bounty-kaarti”

Mis kasu boonuskaartidest on?

Kordistajatega kaardid suurendavad võite. Näiteks kui esimesena tõmmatakse pakist kordistaja 50x, siis on suureneb võidukaardi väljamakset koheselt vähemalt 70x-le (20 + 50). Miks vähemalt? Sest järgmisena pakist tõmmatav kaart võib olla samuti boonuskaart ning üldvõitu veelgi suurendada.

“Duubel” kaart duubeldab kõikide seni võetud boonuskaartide kogusumma. Eelmise näite põhjal suureneks nüüd minimaalne väljamakse 120x-le (2 x 50 + 20). “Duubel” kaart ei mõjuta tulevasi kaarte, küll võib aga juhtuda, et ühes mänguvoorus võetakse kaks või isegi kolm “duubel” kaarti.

“Bounty” kaart käivitab boonusfunksiooni, kus sul on võimalik tulistada ühte kolmest sihtmärgist. Sihtmärkide taga on kordistajad, mis jällegi suurendavad sinu olemasolevat võitu.

Dead or Alive : Saloon võidud ja väljamaksed

Mänguvoor lõppeb, kui pakist võetakse võidukaart (tavaline kaart). Sinu panus võidab vaid juhul, kui oled eelnevalt ka panustanud just sellele kaardile. Kui oled näiteks panustanud kõikidele ristidele ja potidele ja saanud magusa kordistaja 300x, kuid pakist võetakse hoopis ruutu viis, siis on sinu võit kahjuks 0 €.

Seega peaks olema kõige kindlam lahendus panustada kõikidele kaartidele ning loota, et enne võidukaardi loosimist võetakse pakist võimalikult palju ning võimalikult tugevaid boonuskaarte.

Mängu keskmine tagasimakse on 97,02%, mis on võrdlemisi korralik. See on näiteks parem kui slotimängudes. Vaid rulett pakub pisut paremaid oddse.

Dead or Alive : Saloon mängu matemaatika

Oletame, et sa tahad nautida maksimaalset põnevust ning teed korraga panuse kõikidele kaartidele. 50%-lise tõenäosusega tõmbab diiler pakist kohe võidukaardi, mis tagab sulle 20x väljamakse, kuid üldkokkuvõttes 32x kaotuse (52x algpanus – 20x väljamakse). See on siis see halb variant.

Parem variant on see, et 50% juhtudest tõmbab diiler pakist esimesena boonuskaardi. Paraku ei garanteeri isegi see kasumisse jäämist. Hea variant on, et ka (vähemalt) teine kaart oleks boonuskaart. See juhtub ühel juhul neljast ning nüüd on juba igal juhul kasum garanteeritud.

Me testimise seda mängu x3000 lehel. Meil õnnestus näha jaotust, kus pakist võeti ridamisi boonuskaarte ning meie võimalikuks võidusummaks sai 460x. Alles kaheksanda kaardina võeti pakist võidukaart. Tuleb tunnistada, et me natuke “koonerdasime” ega panustanud päris kõikidele kaartidele, kuid õnneks meil siiski vedas.

460x on küll päris tubli võit, kuid Dead or Alive : Saloon võib pakkuda ka kuni 2000-kordseid väljamakseid. Kokkuvõtteks võime öelda, et mäng on suhteliselt põnev ja kaasahaarav.

Dead or Alive saloon mängu võimas võidukordistaja