Funky Time – Hea diskobiit ja lõbus action. Kas ja kus tasub mängida?

Funky Time on üks uuemaid live-kasiino mänge, mis pakub head diskobiiti. Kas ning kus tasub seda aga mängida? Tutvu meie Funky Time testmängu ülevaatega!

Funky Time on tõeline diskomäng, mille tegi Evolution Gaming

Funky Time taaskäivitab diskopalaviku

Kas oled varasemalt juba proovinud mõnda Evolutioni õnneratta-mängu ning tuttav kultusfilmiga “Saturday Night Fewer”, John Travoltaga peaosas? Kui jah, siis oled kindlasti õiges kohas. Kui aga disko ja õnneratta mängud pole päris sinu rida, siis tasuks leida head meelelahutust pigem teiste kasiino mängude sektsioonist.

Aga nüüd mängu juurde. Funky Time käivitati 2023. aasta mais ning pakub tõepoolest tempokat actionit. Mängu RTP on 95,99% ning kõik märgid viitavad sellele, et volatiilsus on märksa väiksem kui analoogidel. “Tühja” jookseb vaid 43,75% keerutustest, ülejäänud juhtudel saad sa tavaskeemi järgi mängides juba kasumit. Miinuseks on jällegi see, et boonusmängude võidud on üldjuhul üsna väikesed. Panused algavad 10 sendist, kuid optimaalne miinimumpanus on 1,60 €. Võimalik maksimaalne võit on pool miljonit eurot, kuid selle saamise tõenäosus mõistagi kaduvväike.

Nagu sa vast juba tead, et kirjuta meie portaal ühestki mängust ilma seda reaalselt testimata. Me mängisime Funky Time’i Pafis pärisrahaga umbes kolm tundi ning saime osaleda ka kõikides boonusmängudes. Tänu sellele saame kirjutada mängust igati ausalt oma mängukogemusest lähtuvalt.

⇪ PROOVI FUNKY TIME MÄNGU PAFIS! Uus mängija saab boonuseks 100 tasuta spinni

Mängu üldine strateegia

Funky Time mäng käib 64 väljaga õnnerattal. Neist 28 (43,75%) on tähistatud numbriga “1”. Kui mängija on teinud panuse väljale “1” ning õnneratas sellel ka peatub, saab ta kahekordse väljamakse. Kuna vaevalt keegi ainult “ühele” panustab (niiviisi mängimine on matemaatiliselt kahjulik ning ka tohutult igav), siis on tegemist n.ö. “halva keerutusega”.

24 välja (37,50%) taga on üks 12-st tähest (“P”, “L”, “A”, “Y”, “F”, “U”, “N”, “K”, “T”, “I”, “M”, “E”). Kõiki tähti on õnnerattal kaks. Kui oled panustatud vastavalt tähele ja see täht ka tuleb, saad 25-kordse väljamakse. See on juba täiesti arvestatav võit.

Ülejäänud 24 juhul käivitub aga üks boonusmängudest. Seega on boonusmängude saamise tõenäosus märksa suurem kui analoogidel. Paraku jäävad aga võimalikud võidud enamasti 25-kordsele “õige tähe” väljamaksele alla. Kõige võimsam boonusmäng on VIP Disco, mis käivitub aga vaid ühel juhul 64-st.

Selleks, et mängimine oleks võimalikult põnev, tasub panustada kõikidele boonusmängudele ning kõikidele tähtedele. See tähendab kokku 16 lahtrit ehk kui mängid 10 sendiga per panus, tuleb korraga käia välja 1,60 €. Meie kogemus ütleb, et kindla kasumi toovad vaid tipmine boonusmäng VIP Disco ning õnneratta peatumine mõnel tähel. Ülejäänud boonusmängud algselt panustatud 1,60 € pigem tagasi ei too.

Mõnevõrra aitavad võiduvõimalusi suurendada juhuslikud kordistajad, mis pillutakse juhuslikele õnneratta väljadele enne keerutuse algust. Kui ratas peatub kordistajaga rullikul ning sa oled sellele eelnevalt ka panustanud, siis saad ka selle arvelt suurema võidu. Kui näiteks ühele kahest “T” tähest langeb kordistaja 5x ning see väli ka võidab, teenid 125-kordse võidu (5×25).

Funky Time boonusmängud

Olgu tegemist kasiino- või slotimängudega – me kõik teame, et just boonusmängud annavad neile õige vungi. Ka Funky Time pole erandiks, mistõttu peatumegi nüüd pisut pigemat boonusmängudel. Neid on neli.

Bar boonusmäng

See on kõige tavalisem boonusmäng, mille saad pea igal kümnendal keerutusel. Boonusmängus tuleb esmalt valida üks kolmest klaasist. Seejärel täidab robot klaasid joogiga, kuid mitte ühtlaselt. Mida rohkem jooke klaasi valatakse, seda suurem on sinu võit. Lõpuks käivitub juhuslik kordistaja, millega suurendab ühe juhuslikult valitud klaasi võitu. Suuri võite “Bar” paraku ei paku, enamasti jäi see vahemikku 3-10x algpanus. Meie maksimaalseks võiduks jäi 32-kordne algpanus.

Funky Time baari boonumäng

Staying Alive boonusmäng 

Staying Alive (nimi pärineb legendaarsest Bee Gees hitist) boonusmängus tuleb sul valida üks kolmest värvist. Iga kord kui lotomasinast tuleb sinu värvi pall, suureneb sinu võit ühe või kahe sammu võrra. Kui tuleb mõnda teist värvi pall, suurenevad nende mängijate võidud, kes panustasid sellele värvile. Kõige halvemal juhul võetakse aga lotomasinast must pall, mis kellegi võite ei suurenda. Boonusmäng kestab, kuni jõutakse maksimaalse võiduni (mille tõenäosus on suht olematu) või lotomasinast on võetud neli musta palli. Kõige halvem juhul võib juhtuda, et neli musta palli saab võetud enne kui on tulnud ühtegi sinu värvi palli.

Staying Alive boonusmängu saamise tõenäosus on vaid 3,13%, seega on tegemist suhteliselt haruldase boonusega. Minimaalne võit on 5x algpanus ning praktikas saime me enamasti 10-25x võite. Õnneks ühel korral ka tõsiselt vedas. 300x võit (lisakordistajaga 5x) jäigi kaugelt suurimaks õnnestumiseks Funky Time testmängus.

Funky Time Staying Alive boonusmäng

Disco boonusmäng

Igal umbes kahekümnendal korral käivitub boonusmäng Disco, mis on oma ülesehituselt võrdlemisi unikaalne ja huvitav. DJ käivitab Trammpsi igihalja hiti Disco Inferno ning sa asud diskopõrandal tantsima. Samaaegselt pöörleb ketas, mis määrab suuna, kuhu mängija järgmisel käigul diskopõrandal liigub. Oluline on põrandalt mitte maha astuda! Igal põrandaplaadil on rahaline võit, mõnel ka kordistaja, mis kõik võite suurendab. Disco boonusmäng kestab, kuni tantsija suudab tantsupõrandal püsida. See võib kesta minuteid (ja nii võit aina suureneb), kuid halvemal juhul vaid kolm-neli käiku.

Me saime Disco-boonusmänge lugematul hulgal. Neid tuli vist isegi rohkem kui “Bar”-e, kuigi viimaste tõenäosus on kaks korda suurem. Maksimaalseks võiduks jäi umbes 100x, tavapäraselt andis mäng aga umbes 10-30x võite.

Funky Time mäng diskopõrand

VIP Disco boonusmäng

VIP Disco on sarnane “tavalise diskoga”, kuid põrandapind on märksa suurem. See tähendab, et oht põrandalt maha astuda on oluliselt väiksem ning ka võidud seeläbi suuremad. VIP Discot tähistab vaid üks väli, seega on selle saamise tõenäosus kõigest 1/64-st.

Oma kolmetunnise mängimise käigus saime vaid kümnekonna keerutuse sees kaks seda tüüpi boonusmängu. Mõlemal korral saime umbes 50-kordse võidu, mis jäi oluliselt ootustele alla. Kui võtta arvesse ka tavapärast 16-kordset algpanust, siis oli netovõit vaid umbes kahekordne algpanus – (50-16)/16 = 2,125

Funky Time VIP Disco boonusmäng

Kas ja kus tasub mängida?

Nagu juba öeldud, on Funky Time peamiseks plussiks võitude sagedus. Ka üldine feeling oli päris mõnus ning krupjeed Evolution Gaming stuudios võtsid oma tööd entusiastlikult. Mängu selgeks miinuseks on aga boonusmängude kidurad võidud. Kui boonusmängu võit jääb alla optimaalse miinimumpanuse, siis tekib küsimus, et miks on selliseid boonusmänge üldse vaja. Meie hinnangul võiks näiteks “boonusmängu” Bar vabalt välja jätta, sest baari sattumine tähendab pigem rahast ilma jäämist. Nagu ta paraku tähendab ka reaalelus…

Kokkuvõtteks – meelelahutuseks sobib Funky Time hästi. Samuti pole karta, et oma rahast kiiresti ilma jääksid, sest erinevaid võite on palju. Kui otsid aga eelkõige adrekarohket actionit, siis võiks sulle paremini sobida näiteks Crazy Coin Flip.

Kui sul tekkis huvi, siis võid minna ja järgi proovida. Eesti kasiinodest pakub seda juba Paf, kuid tõenäoliselt on vaid päevade (või äärmiselt juhul nädalate) küsimus, millal teised järgi tulevad. Ametlikult peaks Funky Time käivitatama 2023. aasta 24. mail.