Volatiilsus kasiino mängudes

Volatiilsus võib tunduda paljudele pisut võõra sõnana….kuid tõenäoliselt on iga slotimängija tabanud end mõttelt: „See mäng ei anna ju mitte kui midagi. Muudki panustan ja panustan aga midagi ei tule. Ainult kaotan! Samas ühes teises mängus võidan ma ju päris sageli…“

Ka kasiinos käies või juhtuda, et just automaat, mille taga sa istud, ei anna mitte kui muhvigi. Aga kõrval istuv sõber saab ühe boonusmängu teise järel ja naudib mängimist täiel rinnal…Milles on asi?

 

Volatiilsus

Pole vahet KUS mängid

90-ndatest aastatest pärinev eksklik arvamus, et kõik sõltub sellest, kas “automaat on raha täis söödetud” või kurja kasiinotöötaja poolt “täiesti maha keeratud”, on visa muutuma.

Tegelikult on konkreetne mänguautomaat või netikasiino lihtsalt vahend mängu mängimiseks nagu nutitelefon on vahend interneti kasutamiseks. Pole vahet, kas sa käid Facebookis Samsungi või Apple’i nutikaga – ikka näed ju sõbra seinal samu pilte.

Ka mängud, mida maapealsed ning netikasiinod pakuvad, on suuresti ühed ja samad. Samuti on nad võrgupõhised ega asu kohe kindlasti ühe “automaadi sees”. Seega pole mingit vahet, kas istud Las Vegases, Filipiinidel või koduses Olympic Casinos – kui mängid sama mängu, on kõigil võrdsed võimalused. Kindlasti pole ka kasiinotöötajatel mingit “kuldvõtmekest” võiduprotsenti suuremaks või väiksemaks keerata, kuigi seda kiputakse samuti sageli arvama.

Sama kehtib netikasiinode kohta. Kas sa mängid “Book of Dead”-i Pafis või hoopis Chanzis, kõik on sama. Loomulikult mängib oma rolli juhus ning võibki juhtuda, et ühes netikasiinos võidad sa näiliselt hoopis rohkem kui teises. Mida lühem on periood, seda tõenäolisem see on, kuid suures plaanis pole mingit vahet.

Küll näeb aga iga netikasiino kõvasti vaeva selle nimel, et sa just LÄBI NENDE oma lemmikslotikat mängiksid. Selleks tuleb konkurentidest parem olla, pakkudes näiteks mugavamat mängukeskkonda, kiiremat arveldamist, paremaid boonuseid, tasuta spinne, VIP-programme vms. Analoogselt elektroonikapoodidele, kes kõik ju tahavad, et filmisõber just nende poest endale selle Philipsi teleka viimase mudeli seotaks.

Loeb see, MIDA mängid

Seega sõltub kõik sellest, mis mängu sa mängid. Igal slotimängul on oma RTP ehk kindel tagasimakse protsent ning volatiilsus. Esimesel pole mõtet pikemalt peatuda – tänapäeval on see kõigil umbes 96-97% ning kui mõni mängutootja peaks võiduprotsendi tõepoolest näiteks 80%-le “keerama”, saaksid mängijad sellest üsna kiirelt aru ning seda mängu lihtsalt enam ei mängiks.

Aga volatiilsus võib olla tõepoolest vägagi erinev ning määrab otseselt selle, kui “hästi” sa mängu saad. Seepärast eristuvad kõik slotimängud:

1. Madala volatiilsusega mängudeks

2. Keskmise volatiilsusega mängudeks

3. Kõrge volatiilsusega mängudeks

Volatiilsus määrab mängija riski suuruse. Mida kõrgem on volatiilsus, seda suurema riski mängija võtab. Väike volatiilsus tähendab, et mängija võidab küll sageli, kuid võidud on väikesed. Kõrge volatiilsus aga iseloomustab neid slotimänge, kus võite saab küll harvem, kuid samas on ka võidusummad märksa suuremad.

Juhul kui üks mängija võidab saja 1-eurose keerutusega 5 eurot, teine 10 eurot ja kolmas kaotab 30, siis on mängu tõenäoline volatiilsus väike. Selle näite põhjal kaotab kolmest mängijast kõigest üks, kuid ka ülejäänud kaks ei võida just kuigi palju.

Eelkõige sobivadki madala volatiilsusega mängud neile, kes soovivad kaua mängida ning vältida suuri riske. Seevastu kõrge volatiilsusega mänge mängides riskib mängija küll suurema ja kiirema kaotusega, kuid tal on võimalus ka märksa kiiremini ja korralikult võita. Nii võib näiteks juhtuda, et üks mängija saab 100 eurost tagasi vaid 20 ja teine 30, kuid kolmas lausa 235. Pane tähele, et nii sel kui eelmisel juhul on väljamakse protsent võrdselt 95!

Mängu volatiilsust suurendab ka näiteks erinevate Jackpottide olemasolu, selle nende kasvamisele aitavad ju kaasa kõik mängijad, suurvõidu saab kätte aga vaid üks.

Iga slotimängija tunneb suurt rõõmu, kui tal õnnestub saada boonusmäng või käivitada mõni boonusfunktsioon. Siinkohal tuleb mõista, et mida madalam on volatiilsus, seda kergem võib olla küll boonusmängu saamine, kuid see ei anna põhjust eriliseks hõiskamiseks. Kõrge volaiilsusega slotimängudes võib boonusmängu jahtimisele kuluda terve igavik, kuid kui see viimaks tuleb, tähendab boonusmäng ka võimsat võitu.

Järeldus: Hinda oma riskitaset

Ja nii jõuamegi tagasi algusesse. Kui üks mäng ikka kohe kuidagi „ei anna“ ja teine “annab täiega”, siis on esimene tõenäoliselt lihtsalt märksa kõrgema volatiilsusega kui teine, kuid mõlema mängu matemaatilised väljamakse protsendid on võrdsed.

Jah – sa vaatad kadedusega, kuidas sinu kõrval istuv sõber kogu aeg boonusmänge saab…aga unustad selle, et kui sul endal peaks lõpuks õnnestuma boonusmäng saada, koonduvad sulle kõikide teiste mängijate pilgud. Sest nad teavad, et nüüd läheb põnevaks!

Eestlaste suurimatest lemmikutest on näiteks Book Of Dead kõrge, kuid näiteks Starburst üsna madala volatiilsusega. Mängijad ongi väga erinevad – mõni soovib rahulikult tiskuda, mõnda ahvatleb aga vaid suure Jackpoti jahtimine. Seega vali sulle sobiv slotimäng alati just vastavalt sellele, kui riskialdis sa oled!

Loe ka neid artikleid

Eesti kasiinod – uudised, tasuta spinnid, boonuskoodid ja parimad online kasiino mängud

Sellelt lehelt leiad alati värske ning kontrollitud info Eesti kasiinode kohta, sealhulgas (sissemakseta) tasuta spinnid, boonuskoodid, kasiinode sõltumatud ülevaated ja mängude tutvustused. Samuti saad vastused küsimustele, kuidas kasiinos võita või spordiennustuse ja pokkeriga raha teenida. Me kirjutame ausalt elumuutvatest jackpottidest ning Eesti mängijate suurimatest lotovõitudest.

 

Lisaks kasiino pakkumistest kirjutamisele loob Kasiino 21 ka palju muud sisu. Sa leiad siit põnevat lugemist live-kasiinodest, hasartmänguärist, mängutootjatest, bingost, kasiinode töötajatest ning põnevatest inimestest, keda võib kasiinodes kohata. Aga me ei varja ka liigse ja kontrollimata mängimisega kaasnevat probleemi, milleks on hasartmängusõltuvus. Abi saamiseks pöördu Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusesse või helista 15410.

 

Seda lehte pole loonud mõni suvaline (välismaine) reklaamiagentuur, vaid tavalised Eesti mängijad, kes ka ise meie lehel reklaamitavates kasiinodes mängivad. Nii võid leia meie lehelt palju unikaalseid pilte slottidest ja kasiino võitudest, mis kõik väiksestele panustele mängides reaalselt saadud!

 

Pane tähele, et Kasiino 21 ei ole hasartmängude korraldaja ega vastuta meie lehel reklaamitavate ettevõtete tegevuse eest (loe siit täpsemalt vastutuse kohta). Meie veebilehel paiknevad lingid suunavad Su edasi vastava online-kasiino veebilehele, kust leiad kogu vaja info ning kampaaniate tingimused. Me hindame sinu privaatsust (klikka, et avada meie privaatsuspoliitika).

Mängi vastutustundlikult

Me austame Eesti seadusi ning reklaamime ainult Eestis litsentseeritud kasiinode reklaame, kus võidetud rahalt pole vaja tasuda tulumaksu. Ära mängi kasiinodes raha teenimise eesmärgil ning arvesta, et Sa võid panustatud raha kaotada. Samuti ole teadlik sellest, et hasartmängud võivad põhjustada sõltuvust. Probleemide korral määra endale kaotuse limiidid ning kaalu enesevälistust või asjatundjatelt abi otsimist. Soovime sulle turvalist mängimist ning palju häid emotsioone!