Wild ja Scatter – mis need on? Kuidas suurenevad võiduvõimalused ja mis toob boonusmänge?

Mänguautomaatidel mängides puutume me sageli kokku sümbolitega “wild” ja “scatter”. Mida need tähendavad ning mis kasu neist mängijale on?

NetEnti slotimänmg Mega fortune Dreams

Wild sümbolid suurendavad võite

Wild ehk “metsik” tähendab sedasama, mis jokker kaardipakis – ta on kõige võimsam sümbol, mis asendab mistahes teist sümbolit. Tavalistes kaardimängudes kasutatakse jokkerit ehk wildi harva, kuid iseäranis slotimängudes ning sageli ka videopokkeris on see laialt levinud. Wild võimaldab saada rohkem võitvaid kombinatsioone ning kokkuvõttes ka märksa suuremaid võite.

Videopokkeris asendab wild ühte kindlat kaarti – näiteks kolm ässa, emand ja wild tähendab ässade nelikut, sest wild asendab ässa. Eriti heal juhul on võimalik saada koguni viisik, mida tavalises pokkeris ei ole. Slotimängudes – kus on enamasti rohkem võiduliine kui üks – võib üks või mitu wildi asendada ka korraga mitmeid sümboleid. Näiteks järgmisel pildil võid näha keerutust koos paljude võitvate liinidega, kus jokkerid asendavad nii viinamarju kui arbuuse.

Lahe Pafi mängustuudio slotikas Golden Joker

Nii mõneski slotimängus on wild-sümbolitel veelgi rohkem jõudu ja väge kui tavaliselt – nad võivad näiteks laieneda teistele sümbolitele, virnastuda või koguni järgmise keerutuse ajaks ekraanile kleepuda. Mõnes slotimängus laieneb wild-sümbol kogu rulliku ulatuses (näiteks Starburst ja Starburst XXXtreme slotikal toimub see igal juhul, mängus Hall of Gods aga ainult siis kui laienemine annab vähemalt ühe võitva kombinatsiooni).

Scatter sümbolid aitavad saada boonusmänge

Sarnaselt wildidele on ka scatterid väga tähtsad sümbolid, sest võimaldavad teenida boonusmänge ehk mängusiseseid tasuta keerutusii. Enamasti tuleb boonusmänguks saada ühe keerutusega ekraanile vähemalt kolm scatterit, kuigi on mänge, kus piisab ka kõigest kahest scatterist (näiteks Kreisiraadio) ning neidki, kus läheb vaja viite või enamat scatterit.

Enamasti ei ole boonusmängu saamiseks vajalik, et scatterid asuksid ühel võiduliinil (kuigi nii mõneski menukas mängus nagu näiteks Gonzo’s Quest seda siiski eeldatakse), vaid nende asukohad võivad olla täiesti juhuslikud. Nii mõneski mängus võib hiljem saadavate tasuta keerutuste hulk sõltuda sellest, mitu scatterit saadi (näiteks kolm scatterit annab 10, neli 15 ning viis koguni 20 tasuta spinni), kuid see pole alati reegel.

Erinevalt wild’idest scatteril muid funktsioone pole ning juhul kui nõutavad arvu scattereid kokku ei saada, on enamasti tegemist täiesti kasutute sümbolitega. Siiski – leidub mänge, kus näiteks kolm scatterit (järgmisel pildil “Punamütsikese mängus” tähistavad neid aardekirstud) annab ihaldatud boonusmängu, kuid kahe scatteri korral saab mängija kas korduskeerutuse või kohese (mõistagi väiksema) võidu. Selle kui sageli scattereid ja boonusmänge antakse, määrab iga slotimängu volatiilsus.

Red Riding Hood NetEnt scatterid

Wild ja Scatter võivad esineda ka koos

Vahel võib üks sümbol täita korraga ka nii wildi kui scatteri funktsiooni. Eelkõige on see levinud nn. raamatu-mängudes nagu näiteks Eesti läbi aegade üks populaarsemaid slotikaid Book of Dead aga ka uuem Ghost of Dead. Selles mängus asendab iga raamatu sümbol kõiki teisi sümboleid, kuid kui ühes keerutusega õnnestub saada kolm või enam raamatut, käivitub ühtlasi ka boonusmäng.

Book of Dead boonusmängu saamine

Loe ka neid artikleid