Mis on videpokker ning kas seda saab mängida ka tänapäeval?

Videopokker ehk pokkeriautomaatidel mängimine oli Eestis iseäranis populaarne 90-ndatel aastatel. Kuna tollased kasiinoslotid olid võrdlemisi igavad, siis pakkus videopokker märksa rohkem adrekat kui tavalised “ühekäelised bandiidid”.

Videopokker : mäng, mis pole paljudel veel ununenud

Videopokker meelitas adrekanäljaseid

Milles seisnes videopokkeri  ja tavaliste slotikate erinevus? Viimased ei pakkunud just kuigi põnevaid elamusi, kõlistasid aga münte sisse, tõmbasid tuimalt kangi ja enamasti ei võitnud mitte midagi. Või võitsid väga vähe.

Seevastu videopokker oli hoopis midagi muud. Mängijad said igas jaotuses ise otsuseid langetada ning kõige krooniks võis võite ka duubeldada. Just duubeldamine, mida mängijad ise “löömiseks” kutsusid, tegi videopokkerist mängusaalide kroonimata kuninga. “Löömisi” osteti ja müüdi ning kasiinodes liikusid ringi mängijad, kes ainult sellega tegelesidki. Eks nende seas oli ka pettureid, kel tegelikult ostmiseks vajalik raha puudus.

Kõigest hoolimata oli ja on ka videopokker puhas õnnemäng. Mängu ja ka “löömise” tulemuse otsustab juhusliku numbri generaator. Pole mingit vahet, millise kaardi mängija duubeldamisel valib, sest tulemus on ammu teada. Omal ajal teadsid seda vaid vähesed. Mängijad lähtusid oma kogemustele ning kogusid statistikat. Mõni agaram tegi isegi valmis tabeli, kus oli täpselt kirjas, millist kaarti “löömisel” valida tuleks. Leidus ullikesi, kes olid nõus selliseid tabeleid isegi kõva raha eest ostma…

Videpokker täna

Tänasel päeval on videopokker endiselt kasiinodes olemas, kuid seda mängitakse märksa vähem. Põhjus on eelkõige selles, et slotimängud on muutunud sadades kordades põnevamaks, videopokker aga jäänud suhteliselt samale tasemele.

Jah, münte ei pea enam aparaati kõlistama ning lapikuteks pekstud nuppude asemel on “autoplay” ja muud mõnusad funktsioonid, kuid mängu sisu muutunud pole. Nii pole ka videopokker enam kaugeltki nii põnev kui pokker lauas diileri vastu või inimeste vahel mängitav n.ö. “sportlik pokker”, kus kasiino ülesandeks on ainult mängijatele kaarte ulatada.

Edit: 2023. aasta augustis jõudis videopokker ka live-kasiinosse. Tõsi on küll see, midagi erilist Evolution Video Poker tegelikult ei paku.

Kuidas videopokkerit mängitakse?

Pärast panuse tegemist ning mängu käivitamist kuvatakse mänguautomaadi ekraanil viis juhuslikku kaarti. Seejärel saab mängija neid soovi korral ühel korral vahetada, valides 0-5 kaarti, mis jäävad mängu.

Ülejäänud kaardid vahetatakse välja ning moodustub viiest kaardist koosnev pokkerikäsi. Pokkerikäed on järgmised (kõige nõrgemast kõige tugevamani).

1) Kõrge kaart (ei moodustu ühtegi kombinatsiooni)

2) Paar (kaks ühe tugevusega kaarti + 3 suvalist kaarti)

3) Kaks paari (kaks ühe tugevusega kaarti + 2 teise tugevusega kaarti + 1 suvaline kaart)

4) Kolmik (kolm ühe tugevusega kaarti + 2 suvalist kaarti)

5) Rida (kõik viis kaarti on järjestikuse tugevusega, näiteks 3, 4, 5, 6 ja 7)

6) Mast (kõik viis kaarti on samast mastist)

7) Maja (kolmik + paar)

8) Nelik (neli ühe tugevusega kaarti + 2 suvalist kaarti)

9) Mastirida (kõik viis kaarti on ühest mastist ja moodustavad samaaegselt ka rea)

10) Viisik (neli ühe tugevusega kaarti + jokker/wild – juhul viimased on mängus olemas)

11) Kuninglik mastirida e. Royal Flush (viis kõrgeimat kaarti, mis on samaaegselt ühest mastist).

Paf Double Joker Poker mastirida

Mida tugevam on kaardikombinatsioon, seda väiksem on tõenäosus seda saada ning seda suurem on ka võit vastava kombinatsiooni eest. Kaartide tugevus pole videopokkeris oluline – näiteks võit seitsmete kolmiku eest on täpselt sama suur kui võit ässade kolmiku eest.

Kombinatsioon “Viisik” (või ka “Pokker”) on võimalik ainult nendes  mänguformaatides, kus on kasutusel jokker või wild, mis asendab ükskõik millist kaarti. Vastasel juhul ei saa viisikut moodustada, kuni kaardipakis on ikkagi vaid neli sama tugevusega kaarti.

⇪ KÕIGE ERILISEM VIDEPOKKER OOTAB SIND PAFIS Võta oma eriline kingitus konto avamise puhul!

Kus mängida videopokkerit?

Videopokkerit saab mängida kõikides Eesti online-kasiinodes. Enamasti kattuvad mängud (vähemalt oma tüübilt), kuid mõned online-kasiinod pakuvad ka eksklusiivseid mänge. Näiteks Paf on loonud tavapärasest rohkem põnevust tekitavad mängud nagu Cash & Carry Poker, Thunderbar Poker (samal temaatikal põhineb ka Thunderbar Bingo) ja Double Joker Poker. Kui sul õnnestub saada nendes mängudes mõni tugev kombinatsioon (vähemalt mast või maja), käivitub boonusfunktsioon, mis suurendab sinu võiduvõimalusi järgmises 5-10 mängus.

Näiteks Cash & Carry Poker mängus avatakse järgmises viies jaotuses alati üks WILD, Double Joker Poker’is on aga ühe jokkeri asemel kasutusel kaks jokkerit. Nii võib juhtuda, et imeliste võidukombinatsioonide (nagu mastiread või viisik) saamine polegi enam nii raske kui varem. Oleme neid mänge kõiki ka ise mänginud ning saanud kätte nii viisiku kui mastirea, mis toonud igati kopsaka võidu.

Soovitus: Kui sulle meeldib videopokker, siis tasub hoida silma peal tasuta pokker Paf kasiino pakkumistel!