WSOP 2022: Tallinnas elanud norralane võitis maailma suurimal pokkeriturniiril 10 miljonit dollarit

Las Vegases lõppenud 2022. aasta turniiripokkeri maailmameistrivõistluste (WSOP 2022) tähtsaima turniiri võitis 34-aastane norralane Espen Jorstad, kes on tuttav ka paljudele Eesti pokkerimängijatele.

Norra pokkerimängija Espen Jorstad võitis WSOP 2022 põhiturniiri

WSOP 2022 võitja on elanud Tallinnas!

WSOP eel Londonis elanud Jorstad liitus 2016. aastal Unibeti profitiimiga ning alustas oma mängu internetis stiimimist. Hiljem sai ta tuntuks ka Pokerstarsis ja GG võrgustikus, kus mängis aliastega “Hymn2ninkasi” ja “COVFEFE-19”.

Aastaid pokkerimänguga raha teeninud Jorstadil on tihe seos ka Eestiga. Mõnda aega on ta elanud Tallinnas ning võtnud osa ka mitmetest Olympicus toimunud suurfestivalidest. 2018. aastal tuli ka teiseks Tallinn Summer Showdown High-Rolleril põhiturniiril, samal aastal cashis aga näiteks Coolbet Open põhiturniiril. Aasta hiljem oli mees taas aktsioonis Tallinn Summer Showdownil, saavutades siis põhiturniiril kaheksanda koha.

Aasta-aastalt võidusummad kasvasid ning mullusel WSOP Online põhiturniiril tuli Jorstad 4092 osaleja konkurentsis juba kuuendaks, teenides üle 600 tuhande dollari. Tänavuselt Team Tag turniirilt tuli juba esimene WSOP käevõru ning põhiturniiril teine, millega kaasnes 10 miljoni dollariline hiigelvõit.

WSOP 2022 põhiturniiri enam kui 80 miljoni dollariline auhinnafond oli üks suurimaid läbi aegade. Põhiturniirist võttis osa 8663 mängijat ning auhinnafond läks jagamisele 1302 parima vahel.

Turniirivõitjate seas ka 2 lätlast

Kuna WSOP 2022 toimus tavapäraselt Las Vegases, said oodatult suurima noosi USA pokkerimängijad, kuigi kaks turniirivõitu õnnestus saada ka lätlastel. Romans Voitovs võitis 2107 mängijaga 600-dollarilise osalustasuga Mixed No-Limit Hold’em/Pot-Limit Omaha Deepstack turniiri. Aleksejs Ponakovs oli aga edukaim 100 000-dollarilise sisseostuga (!) High-Rolleril, alistades esikohaduellis maailma ühe läbi aegade kuulsaima pokkerimängija Phil Ivey.

Kui nii Ivey kui WSOP ajaloo edukaim mängija Phil Hellmuth jäid ihaldatud WSOP käevõrust kõige napimalt ilma, siis mõnel staaril õnnestus see siiski kätte saada. Iisraeli pokkeriproff Eli Elezra tuli maailmameistriks viiendat, prantslane Julien Martini aga neljandat korda.

Negreanu ja eestlased

Pokker on küll selgelt oskusmäng, kuid paraku on mängus ka suur õnnefaktor ning tugevas konkurentsis ei õnnestu isegi maailmakuulsatel ässadel alati kasumit näidata.

Nii jõudis maailma üks hinnatumaid pokkeriproffe Daniel Negreanu küll tosinal WSOP 2022 turniiril auhinnarahadesse, kuid suuri kordaminekuid ei olnud ning jäi mees kokkuvõttes enam kui miljoni dollariga miinustesse. Pokkeris on paraku juba nii, et suurimad võidud lähevad võitjale ja finalistidele (enamasti 6-9 mängijat), ülejäänud peavad aga rahulduma märksa väiksemate auhinnarahadega. Veelgi hullem – kui auhinnasaajate sekka üldse ei jõuta, on turniiri sisseost juba 100% kaotatud raha.

Kahjuks ei suutnud ka neli WSOP põhiturniiril osalenud Eesti pokkerimängijat keegi rahadesse jõuda. Seetõttu pidid nad arvestama 10 000-dollarilise miinusega (just nii palju unistuste turniiril osalemine maksis). Küll õnnetus aga mõnel Eesti mängijal nagu Liina Värgil ja Tarmo Tammelil WSOP kõrvalturniiridel pisut auhinnaraha võita. Värk on WSOP-l üldse stabiilne ja edukas osaleja, näiteks 2021. aastal sai ta koguni 5 cashi.

WSOP turniirivõitu, millega kaasneb kuldne käevõru, peetakse pokkerimaailma ihaldusväärseimaks trofeeks. Ainsa eestlasena on selle saanud Eesti pokkeri massööride alaline kunde Ranno Sootla, kes alistas 2021. aastal GGpoker võrgustikus toimunud COLOSSUS turniiril üle 12 tuhande vastase.

⇪ KLIKI SIIA MAAILMA SUURIMAS POKKERIVÕRGUSTIKUS MÄNGIMISEKS! Ainsana toob GG-võrgustiku Eestisse Olybet!

Foto: Hayley Hochstetler