3 Card Poker reeglid ja mänguõpetus : Kuidas ja kus seda mängida?

3 Card Poker on erakordselt lihtne ja menukas kasiinomäng. Tutvu siin 3 Card Poker (Three Card Poker) reeglite ning põhistrateegiaga. Vaata ka, kus mängida!

Kuidas köib mäng 3 Card Poker ehk Three Card Poker

3 Card Poker reeglid

3 Card Poker ehk Three Card Poker on harukordselt lihtne mäng. Istu lauda ning tee “Ante” panus. Seejärel jagab diiler nii sinule kui endale kolm kaarti. Sinu kaardid on lahtised, diileri omad aga kinnised. Pärast kaartide nägemist pead otsustama, kas soovid edasi mängida või loobud.

Kui otsustad loobuda, siis kaotad “Ante” panuse. Mängu jätkamiseks teed aga “Ante”-ga võrdse “Play” panuse. Seejärel avatakse ka diileri kaardid ning selgub, kelle pokkerikäsi on tugevam. Mäng võib lõppeda nelja tulemusega:

1. Diiler võidab. Kui diileril on tugevam käsi kui mängijal, siis kaotab mängija nii “Ante” kui “Play” panuse.

2. Viigi korral makstakse kõik tehtud panused tagasi. Viik on väga haruldane ning saab tulla vaid juhul kui mängija ning diiler saavad kolm täpselt sama väärtusega kaarti.

3. Diiler kaotab, kuid ei kvalifitseeru (diileri käsi on nõrgem kui emand-kõrge). Sel juhul makstakse välja “Ante” panus suhtega 1:1 ning “Play” panus tagastatakse. Kui mängija panustab kokku 2 eurot (1 euro “Ante” ja 1 euro “Play”), siis võidab ta 1 euro ning saab kokku tagasi 3 eurot (2+1).

4. Diiler kaotab ning kvalifitseerub (diileril on emand-kõrge või parem käsi). Siis makstakse mängijale 1:1 suhtega nii “Ante” kui “Play” panus. Eelmise näite põhjal võidab mängija 2 eurot, kokku saab tagasi aga 4 eurot.

Eriti tugevate käte eest saab täiendava preemia, rida tagab 1:1, kolmik 4:1 ning mastirida 5:1 väljamakse.

⇪ VÕTA NUTZIS 200% BOONUS + 50 RISKIVABA SPINNI! Boonuskoodi kasutamine pole vajalik

Pair Plus lisapanus

Enne 3 Card Poker mängu alustamist on mängijal võimalus teha ka kahte liiki lisapanuseid. Neist esimene on Pair Plus, kus mängija panustab sellele, et talle jagatakse vähemalt paar.

Pair Plus väljamakse ei sõltu sellest kas mängija võidab jaotuse või kaotab. Mastirida tagab 40x, kolmik 30x, rida 6x, mast 4x ja paar 1x väljamakse. Väljamakse tehakse kohe pärast kaartide jagamist. Kui mängijale jagatakse paarist nõrgem käsi (kõrge kaart), siis panus kaotab.

Pane tähele, et puhtmatemaatiliselt on paari (või sellest kõrgema kaardi) saamise tõenäosus umbes 25%! Pikemas perspektiivis on kasulik mängida korraga nii tava- kui Pair Plus panusega.

6-Card boonuspanus

Kui soovid püüda veelgi suuremaid võite, siis võid teha ka “6-Card” boonuspanuse. See tähendab, et sinu ja diileri kaartidest (kokku 6 kaarti) pannakse kokku parim võimalik 5-kaardi pokkerikäsi.

Selle boonuse väljamaksed on juba eriti võimsad:

– Royal Flush: 1000 :1
– Mastirida: 200:1
– Nelik: 100:1
– Maja: 20:1
– Mast: 15:1
– Rida: 9:1
– Kolmik: 8:1

Ära mängi viletsaid käsi!

Three Card Poker on niivõrd lihtne mäng, et paljud mängijad eelistavad automaatset mängu. Auto-Play tähendab, et mängitakse kaasa kõik käed kaartidest sõltumata.

Siiski ei peeta seda kuigi mõistlikuks mänguks. Kui tavaoludes on 3 Card Poker RTP 97% ehk kasiino eelis 3%, siis auto-play korral tõuseb see 7%-le. See tähendab, et mängija kaotab tõenäoliselt rohkem ja kiiremini. Üldise soovituse korral on mõistlik mängida kaasa vaid käsi, mis Q-6-4 (emand, kuus ja neli) või kõrgemad.

Samuti ei peeta kuigi arukaks 6 Card Bonuste tegemist. Kuigi võidud tunduvad vinged, pole tõenäosus premium-käte saamiseks just kuigi suur. Pidevalt 6 Card Bonus panuseid tehakse, suureneb kasiino eelis 7% peale. Seetõttu pole tegemist matemaatiliselt just kuigi kasuliku panusega.

Kus mängida 3 Card Poker mängu?

Kolme kaardi pokkerit pakutakse nii maapealsetes kui online-kasiinodes. Esimese mängukogemuse saamiseks tasuks aga soovitada live-kasiinot. Kaarte jagab päris diiler ning panused on madalad.

Evolution Gaming võimaldab mängida 3 Card Poker’it ka 1-euroste panustega. Evolutioni mängud on hästi leitavad kõikides suurimates Eesti kasiinodes. Mõnikord võimaldatakse ka riskivabu panuseid.

Eestis sobivad “kolme kaardi pokkeri” mängimiseks mitmed mängukohad. Päris kindlasti on see olemas Nutz mängukeskkonnas!