Maja võidab alati? Miks?

“Maja võidab alati” ning “päeva lõpuks jääb kasiino ikka plussi” – küllap on neid fraase kuulnud pea igaüks. Kuidas on aga lood tegelikult? Kas kasiinod võivad ka pikema perioodi jooksul kahjumeid kanda?

Monte Carlo Casino

Matemaatiline eelis

Teatavasti põhineb kasiinode kasum matemaatilisel eelisel mängija ees, mis on reeglina küll väga väike – vaid mõni protsent – kuid tohutut käivet arvestades sellest piisab.

Seda on lihtne selgitada ruleti näitel. Kui panustad punasele ning tulebki punane, siis sa kahekordistad oma algpanuse. Aga kas punane tuleb ikka täpselt 50% juhtudest? Ei, sest lisaks punastele ja mustadele mänguväljadele on ruletilaual ju ka null! Kuna Euroopas ruletis on 36 numbrit ja null, siis puhtmatemaatiliselt peaks tulema null igal 37-ndal viskel. Sooritades lihtsa jagamistehte (1/37), saame vastuseks, et ruletis on kasiino eelis umbes 2,7%.

Teatud mängudes võib kasiino eelis sõltuda ka mängija otsustest. Näiteks Blackjackis võib kogenud mängija teatud tingimuste täitumisel isegi kasiino ees väikese eelise saavutada, kuid väga halba mängijat ei pruugi päästa ka ideaalne kaardijooks.

⇪ ALUSTA MÄNGU PAFIS KOOS TASUTA SPINNIDEGA!

Miks kasiino vahel kaotab?

Matemaatiline eelis ei tähenda aga sugugi seda, et kasiino alati võidaks. Võib juhtuda, et juhuslikult ruletilauda eksinud inimene teeb viis korda järjest panuse punasele ning kõikidel juhtudel tulebki punane. Seejuures pole selle tõenäosus sugugi nii väike, kui esmapilgul võib tunduda!

Slotimängudesse on “kirjutatud sisse” 4-6% kasumit ehk igalt 100 panustatud eurolt makstakse mängijatele tagasi keskmiselt 94-96 eurot. See on kasiino RTP ehk keskmine tagasimakse. Mõistagi ei tähenda keskmine RTP, et tehes 100 ühe-eurost panust, saadki alati tagasi täpselt 95 münti. Reaalsuses sõltub kõik juhusest, sa võid saada tagasi vaid 30, aga ka 3000.

Seega sõltub kõik mõõdetava ajavahemiku pikkusest. Kasiinodel võib olla palju nii miinuspäevi-, nädalaid- või isegi kuid, sest sageli mängijatel lihtsalt veab. Väga pikas perspektiivis maksab aga ikkagi matemaatiline eelis ning panuste suure hulgal kaob ka nn. statistiline viga.

Miks mängija vahel kasiinos võidab?

Sama kehtib ka mängija poolt vaadatuna. Kui mängid harva ning meelelahutuseks, siis võib vabalt kasumis olla. Kui mängid igapäevaselt, siis on sul tõenäoliselt nii miinus- kui plusspäevi, kuid tervikuna oled tõenäoliselt miinustes. Samas ei pruugi sinugi seis olla päris lootusetu, sest tabades hea õnne korral mõnda Jackpotti, võid ka enda karjääri plussi saada.

Kokkuvõtteks oleks õiglane väita, et kõik sõltub vaadeldavast ajavahemikust ja panuste hulgast. Lühema aja jooksul võivad võita nii mängija kui kasiino, kõik sõltub lihtsalt sellest, kel parajasti rohkem veab. Pika ajavahemiku jooksul jääb aga tõepoolest ülimalt suure tõenäosusega (kui mitte ALATI) just maja võitjaks.

Loe ka neid artikleid

Eesti kasiinod – uudised, tasuta spinnid, boonuskoodid ja parimad online kasiino mängud

Sellelt lehelt leiad alati värske ning kontrollitud info Eesti kasiinode kohta, sealhulgas (sissemakseta) tasuta spinnid, boonuskoodid, kasiinode sõltumatud ülevaated ja mängude tutvustused. Samuti saad vastused küsimustele, kuidas kasiinos võita või spordiennustuse ja pokkeriga raha teenida. Me kirjutame ausalt elumuutvatest jackpottidest ning Eesti mängijate suurimatest lotovõitudest.

 

Lisaks kasiino pakkumistest kirjutamisele loob Kasiino 21 ka palju muud sisu. Sa leiad siit põnevat lugemist live-kasiinodest, hasartmänguärist, mängutootjatest, bingost, kasiinode töötajatest ning põnevatest inimestest, keda võib kasiinodes kohata. Aga me ei varja ka liigse ja kontrollimata mängimisega kaasnevat probleemi, milleks on hasartmängusõltuvus. Abi saamiseks pöördu Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusesse või helista 15410.

 

Seda lehte pole loonud mõni suvaline (välismaine) reklaamiagentuur, vaid tavalised Eesti mängijad, kes ka ise meie lehel reklaamitavates kasiinodes mängivad. Nii võid leia meie lehelt palju unikaalseid pilte slottidest ja kasiino võitudest, mis kõik väiksestele panustele mängides reaalselt saadud!

 

Pane tähele, et Kasiino 21 ei ole hasartmängude korraldaja ega vastuta meie lehel reklaamitavate ettevõtete tegevuse eest (loe siit täpsemalt vastutuse kohta). Meie veebilehel paiknevad lingid suunavad Su edasi vastava online-kasiino veebilehele, kust leiad kogu vaja info ning kampaaniate tingimused. Me hindame sinu privaatsust (klikka, et avada meie privaatsuspoliitika).

Mängi vastutustundlikult

Me austame Eesti seadusi ning reklaamime ainult Eestis litsentseeritud kasiinode reklaame, kus võidetud rahalt pole vaja tasuda tulumaksu. Ära mängi kasiinodes raha teenimise eesmärgil ning arvesta, et Sa võid panustatud raha kaotada. Samuti ole teadlik sellest, et hasartmängud võivad põhjustada sõltuvust. Probleemide korral määra endale kaotuse limiidid ning kaalu enesevälistust või asjatundjatelt abi otsimist. Soovime sulle turvalist mängimist ning palju häid emotsioone!