Briti kontsern omandab Optibeti? Pakkumine on tehtud 280 miljonile eurole!

Londoni börsil noteeritud Briti kontsern Entain plc. on huvitatud Rootsi ettevõtte Enlabs AB omandamisest. Läbi Malta ettevõtte Bwin Holdings on juba tehtud ka ülevõtupakkumise hinnaga 40 Rootsi krooni (umbes 4 eurot) aktsia kohta.

Entain

Briti ettevõte on nõus korralikult maksma

Kogutehingu hind oleks seega umbes 280 miljonit eurot. Sees tähendab, et Enlabsi väärtus on samas suurusjärgus 2018. aastal omanikku vahetanud regiooni suurima kasiinoettevõtte Olympic Entertainment Group’iga.

Kuigi nimi Enlabs ei ütle paljudele inimestele tõenäoliselt midagi, siis Optibet (mille all Baltikumis tegutsetakse) on tõenäoliselt teada igale mängusõbrale. Kaughasartmängutulu põhjal ollakse Läti turuliider, Eestis teisel kohal ning kuulub viie suurima tegija hulka ka Leedus.

Briti ettevõte Entain pole siiani Balti regioonis tegutsenud, kuid neil on selge soov siseneda kiiresti kasvavale ning kõrge perspektiiviga turule. Enlabsi omandamine võimaldaks saada koheselt oma kontrolli alla hästi sissetöötanud ning suure kliendibaasiga ettevõte, mis on Balti turgudel litsentseeritud ning usaldusväärne.

Enlabs AB grupis töötab umbes 300 inimest ning lisaks Optibetile omatakse ka mitmeid teisi kasiinosid. Ettevõttel on kontorid nii Tallinnas, Riias, Vilniuses, Maltal, Marbellas, Minskis kui Stockholmis. Maailma suurimate mängukorraldajate hulka kuuluv Entain plc. pakub tööd enam kui 2800 inimesele 18 riigis. Lisaks bwin’ile kuulub neile rida tuntud kaubamärke nagu Ladbrokes, Sportingbet, Partypoker, BetMGB jt.