Bloomberg: Entain soovib osta Olympicu ning pakub firma eest üle miljardi dollari

Briti hasartmängugigant Entain Plc on teinud pakkumise Olympic Entertainment Group’i otsuks, vahendab Bloomberg. Pakkumise suurus on väidetavalt üle miljardi dollari.

Entain

Bloomberg: Info pärineb asjaga kursis olevatelt inimestelt

Bloombergi kinnitusel ei ole tegemist ametliku infoga, küll pärineb see aga asjaga kursis olevatelt inimestelt. Entain keeldus ametlikest kommentaaridest, kuid eeldatakse, et ollakse alles läbirääkimiste faaasis ning hetkel pole kindel, kas lõpuks ka tehinguni jõutakse.

Täna paikneb Olympic Entertainment Group Novalpina Capital portfelis, olles üks väheseid fondi allesjäänud varasid. Olympicu müük oleks kindlasti hea uudis Novalpina investoritele, võimaldades neil oma investeeringu kasumiga tagasi teenida. Novalpina omandas Olympicu 2018. aastal umbes 288 miljoni euroga, kuid on vahepeal suuremaks kasvanud ning laienenud näiteks Rumeenia ning Horvaatia turgudele.

Olympicule kuulub üle 100 kasiino (sealhulgas Riia Voodoo, mis on Baltikumi suurim) ning online-kasiinod OlyBet ja MaxBet, millest esimene on Eesti hasartmänguturu kindel liider. Entaini pakkumises sisaldub ka ettemaks Olympicu veebiäride omandamiseks Leedus ja Horvaatias.

Ka Entain on Eesti hästi tuntud ettevõte, seda eeskätt tänu turu suuruselt teise tegija Optibetiostule. Eelnevalt on nad omandanud näiteks 2017. aastal Ladbrokes Coral Group Plc ja 2015. aastal Bwin.party Digital Entertainment Plc., kuid olnud ka ise kahe ülevõtukatse sihtmärgiks. Selle aasta alguses üritas Entaini osta MGM Resorts International 11 miljardi dollariga, kuu aega tagasi loobus aga DraftKings Inc. potentsiaalsest 22,4 miljardi dollari suurusest tehingust.

Entain aktsia hind on koroonakriisi põhjast enam kui viiekordistunud, kuid viimase kuuga negatiivsete uudiste taustal 11% võrra langenud.

Loe ka neid artikleid